Ester Ledecká podepsala reprezentační smlouvu s úsekem alpských disciplín SLČR

Ester Ledecká podepsala reprezentační smlouvu s úsekem alpských disciplín SLČR

3 min 36 s

Po snowboardové reprezentační smlouvě má Ester Ledecká také tu pro lyžařské disciplíny. Již dříve avizovanou dohodu osmadvacetiletá trojnásobná olympijská vítězka s úsekem alpských disciplín Svazu lyžařů ČR finálně stvrdily podpisem.


„Ke shodě ohledně obsahu lyžařské reprezentační smlouvy došlo s Ester a jejím týmem už před několika týdny, jsme velmi rádi, že se celou záležitost povedlo dotáhnout také k formální tečce v podobě podpisu,“ uvedl člen výkonného výboru SLČR Filip Brýdl. „Ester už po návratu na snowboard v závěru zimy ukázala, že je navzdory vleklému zranění, které jí bohužel připravilo o takřka celou sezonu, naprosto výjimečnou sportovkyní. Těšíme se, že jí v příštím ročníků opět uvidíme v plné síle i na lyžích,“ dodal Brýdl.

Ledecká po zlomenině klíční kosti a dvou prodělaných operacích stihla v uplynulé sezoně dva poslední závody Světového poháru na snowboardu. S úsekem snowboardingu SLČR podepsala reprezentační smlouvu na začátku března a posléze návrat po více než roční pauze oslavila stříbrem ve slovinské Rogle a vítězstvím v německém Berchtesgadenu.

Stejně jako ta pro snowboarding je také lyžařská reprezentační smlouva uzavřena na celý aktuální olympijský cyklus, tedy až do roku 2026. „Celý proces kolem podpisu smlouvy byl ostře sledovaný, což se u tak významného sportovce, jakým Ester je, dá pochopit. Důležité ale je, že se tenhle příběh podařilo dotáhnout do zdárného konce a reprezentační smlouva Ester, ať se jedná o lyže či snowboard, už nebude hlavní téma. Za to patří velký dík všem, kteří se na jednání podíleli,“ uvedl generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jan Šindelář.Pomoc Ukrajině