Skvělá Ester Ledecká ovládla sjezd v Crans Montaně!

Skvělá Ester Ledecká ovládla sjezd v Crans Montaně!

4 min 57 s

Kolotoč Světového poháru se po olympijských hrách znovu naplno rozjíždí. Sobotní sjezd žen ve švýcarské Crans Montaně ovládla díky skvělé jízdě Ester Ledecká, která si na své konto připsala třetí vítězství a sedmé umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. Stříbrná dojela Norka Mowinckelová, bronzová Rakušanka Hütterová.


 Švýcarská Crans Montana hostí první ženské závody Světového poháru po olympijské pauze. V sobotu byl na programu první ze dvou sjezdů a česká závodnice se na trať vydala se startovním číslem osm. Bezchybná jízda dala zapomenout na nedávné drobné zranění, které si způsobila při olympijské kombinaci. Ester Ledecká totiž předvedla nejrychlejší výkon ze všech závodnic na startu a sjezd ovládla.


„Včera a předevčírem jsem se v trénincích necítila ještě úplně dobře, pořád jsem ještě trochu bojovala se zdravotními potížemi, které jsem si přivezla z Číny. Dnes jsem se cítila určitě lépe, dík patří celému mému týmu,“ 
uvedla Ledecká po závodě a nezapomněla poděkovat i docentovi Pavlu Kolářovi, který ji pomáhal po jejím návratu z olympiády v Praze.


„Tahle sjezdovka je dost specifická. Pro mě byla vždycky jedna z nejtěžších ve svěťáku, je tam spousta zajímavých pasáží, které se musí projet perfektně. Jsem ráda, že se mi to dneska povedlo a zajela jsem stopu, kterou jsme si s trenéry naplánovali,“ popisovala šestadvacetiletá čeká reprezentantka.


„Naposledy, když jsem tady závodila, tak jsem skončila v sítích. Jsem moc ráda, že teď to dopadlo líp. Je lepší pocit dostat se do cíle v jednom kuse,“
 připomněla Ledecká s úsměvem pro stanici Eurosport karambol z loňské sezóny, kdy při jednom ze sjezdů nevybrala zatáčku a skončila v ochranných sítích.


STR si díky triumfu v dnešním závodě připsala na své konto už druhé vítězství ve sjezdu Světového poháru, poprvé zvítězila v kanadském Lake Louise v sezóně 2019/2020. Celkově vyhrála šestadvacetiletá závodnice ve své kariéře tři podniky SP, kromě dvou vítězství ze sjezdu ovládla v prosinci 2020 i super-G ve Val-d’Isere. 
„Mám moc velkou radost, jsou to tři různé kopce,“ dodala.

 

Českou reprezentantku na stupních vítězů doplnily druhá Norka Mowinckelová se ztrátou 0,21 setin a bronzová Rakušanka Hütterová, která za vítězkou zaostala o 42 setin.


Zítra je v Crans Montaně na programu druhý sjezd, který startuje v 10:00. 


(AM)Pomoc Ukrajině