×
Ester Ledecká opět boduje, ve druhém sjezdu v Lake Louise bere sedm bodů, gratulujeme!

Ester Ledecká opět boduje, ve druhém sjezdu v Lake Louise bere sedm bodů, gratulujeme!

03.12.2016

Svůj osmý start ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování proměnila Ester Ledecká v už šestou bodovanou pozici. Skončila čtyřiadvacátá a to sobotní jízda rozhodně nebyla bezchybná, místy až mrazilo v kostech… Přesto byla opět velmi rychlá. Klára Křížová ve druhém sjezdu nenastoupila do závodu. Jan Hudec ve sjezdu ve Val d’Isere odstoupil ze závodu.

Do závodu nastupovala poprvé v životě v nasazené třicítce. Původně v ní statovat ještě těsně neměla, ale pády některých závodnic z prvního závodu vyústily v rozhodnutí se z druhého sjezdu ohlásit. startovala s číslem sedmadvacet a počasí v tu dobu bylo už horší, než ho měly závodnice startující před ní.

"Myslím si, že dnes do toho trochu víc šlapala a riskovala. Z toho pak byly i chyby. Navíc když jela, byla už docela špatná viditelnost a na trati jsou takové malé hrbíky, které najednou nebyly vidět, takže rozhazovaly. Před posledním skokem tu chybu udělala ještě vetší než včera. Chtěla nadjet a pak to pod skokem narovnat, ale ono asi není úplně jednoduché to v tom fofru udělat,“ hlásí Tomáš Bank a dodává: „S výsledkem spokojení jsme, v celém týmu panuje spokojenost. Vlastně už teď bojujeme v finále SP ve sjezdu. Škoda je, že nepojedeme všechny závody, vynecháváme hned ty příští ve Val d’Isere (17. – 18. prosince), protože Ester startuje ve Svěťáku na snowboardu. Tím totiž zase vypadne z nasazené třicítky,“ mrzí ho. A co čekat od nedělního super-G? „Jde jí trochu líp něž sjezd a má ho ráda. Minulý týden v Nakisce dokázala přejíždět i patnácti bodové chlapy. Tady je to super-G dost rovné – málo se v něm zatáčí, ale pár zatáček tam je. Zatáčky Ester vyhovují, dokáže jich využít ve svůj prospěch, ze snowboardu totiž umí perfektně a krásně navazovat oblouky, tak uvidíme,“ uzavřel Tomáš Bank.

Super-G bude už i s Klárou Křížovou. Z Lake Louise vzkázala: „Ve sjezdu dnes ještě nestartuji, ale v super-G už ano.“ Klára měla ve čtvrtek v rámci posledního měřeného tréninku krkolomný pád na jednom ze skoků a vedle monoklu pod okem má krevní sraženinu nad kolenem.

Ve Val d’Isere v rámci mužského SP dnes Honza Hudec nedokončil závod a jeho peripetie s nastavením materiálu pokračují dál. V nedělním obřím slalomu bude o body bojovat letos v dobré formě jezdící Kryštof Krýzl a Dan Paulus. Kitan Má startovní číslo 35, Dan 60. Všechny přenosy již tradičně můžete shlédnout na Eurosportu. Obří slalom mužů startuje v 10 hod., druhé kolo ve 13 hod. Ženy se o vítězství v letošním prvním super-G utkají od 19 hod.

Pojďme nahlédnout ještě do historie českého lyžování:

Šestým bodovaným umístěném Ester Ledecká v rámci historie samostatné České republiky překonala o jedno bodované umístění Petra Záhrobského (bodoval 2x ve sjezdu a 3x v super-G), vyrovnala šest bodovaných umístění Martina Vráblíka (všechna v alpské kombinaci) a šest bodovaných umístění Evy Kurfürstové (5x slalom a 1x obří slalom), jedno umístění jí schází na Petru Zakouřilovou (7x body ve slalomu) a dvanáct na Filipa Trejbala (15x slalom, 3x kombinace). Českému pořadí pak vévodí Šárka Strachová se 159 bodovanými umístěními před Ondřejem Bankem (52x na bodech) a Kryštofem Krýzlem, který bodoval čtyřiačtyřicetkrát. Československé historii českých závodníků vévodí Olga Charvátová se 112 bodovanými místěními tehdy v TOP15 (umístění mezi 15. – 30. místem zdroje FIS neuvádějí), Bohumír Zeman (dle zdrojů FIS 23 bodových umístění) a Miloslav Sochor (devět umístění v TOP10, další výsledky zdroje neuvádějí). V několika sezónách bodovaly také Lenka Kebrlová s Alexandrou Mařasovou.

Výsledky druhého sjezdu v Lake Louise najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři