×
Ester Ledecká opět boduje v SP alpských lyžařů!

Ester Ledecká opět boduje v SP alpských lyžařů!

18.12.2018

Dva body si ze sjezdu ve Val Gardeně odváží Ester Ledecká. Pátý závod sezóny, páté bodované umístění. To je pozitivní zpráva, ale ani tento závod nebyl bez několika chyb, dokonce jedné velké, které bylo obzvlášť škoda.

Ve Val Garděně ženy startovaly vůbec poprvé. FIS jim tam přeložila závod z Val d’Isere. Pro naši reprezentantku dobrá zpráva, neboť všechny ženy vstupovaly do závodu bez větších zkušeností se sjezdovkou. Pro Ester Ledeckou se tak smazávala výhoda soupeřek v podobě zkušeností z jednotlivých tratí. 

První trénink dokázala vyhrát, v druhém zajet sedmý čas. V závodě ale chybovala a to v úseku, který v předchozích trénincích zvládala excelentně. „Nikdy tam nebyla hůř než třetí, ani v jednom tréninku,“ podotýká trenér Tomáš Bank. Přitom jízdu začala skvěle, v horním úseku excelentně a ve střední pasáži přišla velká chyba. Tomáš Bank k tomu říká: „Jsme docela zklamaní, je to strašná škoda. Problém, který nastal, vyřešila nejhorším možným způsobem, což ji stálo hodně dobré umístění.“

Výsledky sjezdu žen ve Val Gardeně najdete zde.

(EK)Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska