×
Absolutní bomba! Ester Ledecká je olympijskou vítězkou v super-G!!!

Absolutní bomba! Ester Ledecká je olympijskou vítězkou v super-G!!!

17.02.2018

Naprostá pecka a senzace, kterou v alpském lyžování asi nikdo neočekával. Olymijskou vítězkou v super-G se stala česká reprezentantka ESTER LEDECKÁ. O setinu předstihla Annu Veithovou (AUT) a o jedenáct setin Tinu Weiratherovou (LIE). Obrovská gratulace, Ester!

Všem vyrazila dech Ester Ledecká. Snowboardová medaile se od ní očekává, ale zlatá medaile v super-G? O té česká obojživelnice zatím pouze snila s tím, že by mohla přijít později v její lyžařské kariéře. A dnes, v jejích 22 letech, se tento sen stal pravdou. S číslem 26, když už byly všechny favoritky v cíli, vyrazila na trať a famózní jízdou s absolutně přesnou volbou stopy si dojela pro zlato!

„Opravdu nevěřím tomu, co se stalo. Když jsem projela cílem, myslela jsem si, že je to nějaká chyba, že za chvíli změní ten čas a pořadí. Vlastně tomu stále nevěřím. Ale jsem strašně šťastná.“ To byla ostatně i první věta, kterou řekla Anně Veithové z Rakouska, když jí přišla gratulovat.

„Jsem opravdu překvapená. Zkouším vyhrát a jet svou nejlepší jízdu pokaždé, ale opravdu jsem nečekala, že tohle by se tady mohl stát. Byla jsem na startu zřejmě jediná snowboardistka a holky dnes příliš neriskovaly, musely být pod obrovským tlakem a já jsem jenom zkusila jet svou nejlepší jízdu.“

„V cíli jsem se viděla s maminkou. Koukaly jsme na sebe a nechápaly, co se stalo. Ptala jsem se jí, jestli jsem se na výsledkovou tabuli dívala správně nebo jestli jsem třeba nevynechala nějakou branku. Myslím, že moje rodina byla stejně překvapená jako já,“ smála se mladá žena, která přepisuje historii po bronzových medailích Olgy Charvátové (sjezd Sarajevo 1982) a Šárky Strachové (slalom Vancouver 2010)

„A překvapení jsme byli i my,“ říká předseda ÚAD Aleš Krýzl a pokračuje: „Že je Ester ohromný talent jsme věděli. Že by mohla být v SG do patnáctky , možná do desítky, jsme doufali. Že Ester dá přednost snowboardovému PGS před závodem ve sjezdu, který byl do OH Esteřinou nejúspěšnější disciplínou, jsme brali s mírným smutkem na vědomí. Ale že Ester neúčast v olympijském závodu ve sjezdu vynahradí zlatem v superobřím slalomu – to je fakt neskutečný. Ester moc gratuluji, stejně jako celému týmu jehož součástí jsou Tomáš Bank, Ondra Bank, Petr Kouřil, Zuzana a Janek Ledečtí, Jakub Marek a Jan Klapáč.“ 

Kateřina Pauláthová po indiscipozici, která ji zasáhla na obří slalom, zvládla nabrat dostatek sil, aby mohla nastoupit do závodu v SG a obsadila v něm 33. místo. Na zlatou Ester Ledeckou ztratila 3,37s.

Kompletní výsledky olympijského super-G žen najdete zde.

(EK)

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři