×
Ester Ledecká finišuje druhé lyžařské soustředění na Kaunertalu

Ester Ledecká finišuje druhé lyžařské soustředění na Kaunertalu

10.05.2019

Česká reprezentantka a olympijská vítězka v super-G Ester Ledecká už podruhé v přípravě na novou sezónu trénuje na rakouském ledovci Kaunertal. V sobotu 11. května se vrací a možná tak uzavře letošní jarní část přípravy na lyžích. Od neděle na ledovce míří další reprezentanti.

Aby stihla přes jaro zkombinovat lyže se snowboardem a odtrénovat vše potřebné dokud jsou dobré podmínky, zahájila přípravu už v dubnu. „Odjeli jsme na devět dní, pak byla Ester na snowboardu a teď máme v plánu trénovat šest dní. Do soboty, protože pak má zase začít hodně sněžit a už teď je to měkké, takže až na to napadne to množství sněhu, co hlásí, bude to totálně měkké. Uvidíme, jestli pak pojedeme ještě jednou třeba na Stelvio nebo jestli už tohle bylo jarní finále. Pak totiž čeká Ester opět snowboard,“ hlásí z Kaunertalu Tomáš Bank a pokračuje:

„Během celkových patnácti dní na sněhu jsme se věnovali tři dny volné jízdě, tři dny obřímu slalomu, docela hodně máme v super-G – už šest dní a dva dny sjezdu.“ A jaký trénink je? „Nakonec docela dobrý, někdy super. Podle počasí a podmínek. Jezdíme místo na vleku za skútrem, takže začínáme hodně brzy ráno a končíme v okamžiku, kdy pouštějí lanovky pro ostatní. Třeba dnes to byla vyloženě výhoda, protože brzy ráno byla dobrá viditelnost a přesně v sedm hodin, když pustili vleky, přišla difuze, mraky a viditelnost se tak zhoršila, že to za nic nestálo."

Pokud Ester Ledecká na jaře ještě vyrazí na jeden lyžařský trénink, rád by se v něm Tomáš Bank věnoval obřímu slalomu.

Na ledovec Kaunertal v neděli míří i další české národní týmy. Muži a junioři. Doufejme tedy, že sněhu nenapadne příliš hodně, protože poslední trénink Jana Zabystřana a Tomáše Klinského byl především o freeridu v hlubokém sněhu.

Na lyže se chystají také další členky ženského áčka. Na ledovci Hintertux bude od neděle na týden Martina Dubovská a Gabriela Capová přijede o pár dní později a zůstane trénovat čtyři dny. Gábina má za sebou vydatné soustředění z dubna v bulharském Bansku, Martina Dubovská zase využívala dobrých sněhových podmínek až do druhé poloviny dubna doma v Jasné. 

Kateřina Pauláthová měla v neděli odcestovat na Hintertux také, ale bylo jí doporučeno ještě dva týdny rehabilitace a kondičního tréninku operovaného kolena tak, aby mezi operací a prvním lyžováním uplynulo osm týdnů. 

(EK)

Photo. FB Kaunertal

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři