Ester Ledecká bere z alpské kombinace MS 8. místo!

Ester Ledecká bere z alpské kombinace MS 8. místo!

5 min 47 s

Další skvělý výsledek na kontě Ester Ledecké, v alpské kombinaci se sice na extrémním ledě trápila a celkově zaostala za Mikaelou Shiffrinovou 4,12 s, ale narozdíl od mnohých dalších dokázala nástrahy nečekaně preparované sněhové podložky zvládnout a dojet do cíle. Gratulujeme k dalšímu TOP výsledku. Mistryní světa v alpské kombinaci se při svém prvním startu na MS v kariéře v této disciplíně stala Mikaela Shiffrinová, stříbrnou medaili získala Petra Vlhová, bronzovou Michel Gisinová.


Jízda v prvním kole, s němž Ester Ledecká startovala s číslem 5, předváděla výbornou jízdu a uháněla ze všech nejrychleji, až po výjezd z Festis, kde jí to vyneslo dál z optimální stopy, než chtěla. Ztratila tam cenné desetinky a v cíli SG byla nakonec opět na 4. místě se ztrátou 0,16 s. “Nebylo to úplně bez chyb, ale jízda to myslím byla hodně dobrá. Užila jsem si to,” pronesla Ester po super-G a spěchala se chystat na slalom, z kterého měla kvůli extrémnímu stavu podložky, torchu obavy.

 

Původně to vypadalo, že ztracené desetiny budou ve slalomové části chybět, jenže slalom prolili pořadatelé natolik, že se z něj stala ledová hora a nespecialistky, i závodnice nevěnující se této disciplíně pravidelně, neměly na specialistky slalomářky více méně šanci. Technické rozdíly na čirém ledě a v hned po startu nahuštěných a přesazených bránách byly na první pohled patrné. Mnoho sjezdařek, ale i slalomářek vůbec nedorazilo do cíle. Ester však patřila mezi ty, které - byť s problémy - hrdě do cíle přijely. Na dálku nepřímo pomohl i trenér Kanaďanek Manuel Gamper, syn druhého trenéra Ester Ledecké Franze Gempera, který po domluvě se svým otcem vytyčil jen minimální množství vlásenek, které Ester z astávající konstelace tolik nevyhovují. Když Ester dojela do cíle, ztrácela sice 4,12 s (vítězná Mikaela Shiffrinová už byla v cíli) a působila mírně rozpačitě, další vývoj závodu však ukázal, že je z toho další výborný výsledek.

 

"Osmá příčka je výborná, ale jízda ve slalomu byla úplně šílená. Garantuji vám, že na takovém ledě jsem v životě nejela a bylo pro mě hodně těžké se s tím popasovat, byl to spíš boj o přežití,” řekla po závodě.

 

Ester Ledecká alpskou kombinací uzavřela své vystoupení v rámci 46. mistrovství světa v alpském lyžování. Odváží se dvě čtvrtá místa ze super-G a sjezdu (0,06 s a 0,07 s od bronzových medialí) a osmé místo z alpské kombinace. Nyní balí výbavu a spěchá na trénink na snowboard, začátkem března ji ve slovinské Rogle čeká další mistrovství světa, tentokrát snowboardové. 

 

Gratulujeme ke skvělému šampionátu celému STR týmu a děkujeme za reprezentaci.

 

Výsledky alpské kombinace žen an MS najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině