Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová v sobotu startují v olympijském super-G

4 min 15 s

Ester Ledecká v sobotu 17. února odstartuje do olympijského super-G. Je to její druhá nejsolnější alpská disciplína, na ZOH ta nejsilnější, protože sjezd koliduje se snowboardingen. Druhou českou závodnicí bude Kateřina Pauláthová, která vynechala slalom, aby si mohla na super-G lépe připravit.

Ester Ledecká patří v super-G do širší světové špičky. Ve Světovém poháru v něm závodí teprve dva roky a během té doby, prakticky od prvního startu v SP šokuje sportovními svět vynikajícími výsledky. Z osmi startů v super-G v šesti bodovala a nejlépe se umístila 2x na 19. místě při SP v Lake Louise a Garmisch – Partenkirchenu minulou sezónu. Letos startovala zatím ve třech SG. Bodovala v tom posledním z nich Bad Kleinkirchheimu na 24. místě. Škoda byla první SG sezóny v Lake Louise, které nedokončila, jela si totiž pro zřejmě nejlepší výsledek kariéry v této disciplíně. Zítra bude mít na hrudi číslo 26.

Kateřina Paulátová vynechala slalom, neboť při obřím slalomu o den dříve byla indisponovaná a rozhodla se pošetřit síly na super-G. „Když jsem se ráno před obřákem probudila, věděla jsem hned, že něco není v pořádku. Bolest svalů, celková únava, do schodů jsem měla pocit, že ani nevyjdu. Na kopci hodně špatné. Nechala jsem tam všechno, poslední zbytek sil. Byla jsem pak u našich doktorů, řekli mi, že nemocná nejsem. Naordinovali mi vitamíny a prostředky na regeneraci. Dnes jsem se proto rozhodla vynechat slalom a jen se šla na dvě jízdy svézt na super-G lyžích, abych se do toho na zítřejší závod dostala.“ Kateřina startuje jako 36. Jediným SG v této sezóně po plastice předního zkříženého vazu bylo na SP v Lenzerheide v rámci alpské kombinace těsně před ZOH. A zajela ho velice dobře na 20. místě. V alpské kombinaci si pak připsala osm bodů za 23. místo. Základ pro tento bodovaný výslede položila právě v super-G.

Olympijské super-G startuje ve 3.00 SEČ a živě ho přenáší Eurosport 1. Eurosport 2 během dne bude závod několikrát reprízovat.