×
Ester Ledecká a její fantastické 3. místo v celkovém pořadí SP v alpské kombinaci

Ester Ledecká a její fantastické 3. místo v celkovém pořadí SP v alpské kombinaci

04.03.2020

Třetí a poslední alpská kombinace sezóny byla sice kvůli nepřízni počasí a velkého množství čerstvého sněhu v italském La Thiule zrušená, nic to ale nezměnilo na skutečnosti, že se malý křišťálový glóbus a medaile za druhé a třetí místo udělují i po odjetí dvou závodů. Ester Ledecká tak slaví první stupně vítězů v celkovém hodnocení disciplíny Světového poháru v alpském lyžování. Velká gratulace!

„Závod nám zrušili, což je škoda, protože jsem si ten kopec chtěla ještě jednou sjet a pořadatelé to měli opravdu dobře přichystané, ale počasí neporučíte,“ pokrčila rameny Ester. Na sociálních sítích pak napsala. „Celý STR tým slaví 3. místo v celkovém pořadí Světového poháru v lyžování, konkrétně v alpské kombinaci.“

O skvělý výsledek si řekla šestým místem a Zauchensee, když tehdy vylepšila své svěťákové maximum v této disciplíně a třetím místem před týdnem v Crans Montaně, které znamenalo nejen další vylepšení jejího SP maxima v kombinaci, ale také první svěťákové stupně vítězů v této disciplíně a posun na 3. příčku v jejím průběžném hodnocení. Když zrušili v neděli závod v La Thiule a již před sezónou pravidlo o nutnosti odjetí alespoň tří závodů pro vyhlášení disciplíny (udělení glóbu pro vítěze a medailí pro první tři), bylo jasné, že sezóna v alpské kombinace skončila pro Ester úžasným úspěchem. 

Tomáš Bank k tomu s úsměvem na tváři poznamenal: „Škoda, že jsme se nemohli poprat o druhé místo,“ a už vážněji dodal: „Je to samozřejmě super a velký úspěch. Ty výsledky na bednách jsou jako droga. Chcete je znovu a znovu a když přijdou, je to paráda.“ Ester nyní čekají závody SP na snowboardu. Hned z La Thuile se ještě v neděli přesunula do Livigna na snowboard spolu se servismanem Milošem Machytkou a fyzioterapeutem Michalem Lešákem, kde za několik dní absolvuje paralelní slalom na snowboardu. Letos teprve třetí a zároveň poslední závod na tomto náčiní. Předchozí dva v lednu proměnila ve vítězství a druhé místo. Celkově letos SP na snowboardu vyhrát nemůže, skutečnost že kvůli nízkému počtu startů nemůže obhájit své křišťálové glóby však jistě vyváží úspěchy na lyžích. 

Bratři Bankové mají nyní pár dní volno. „Doufám, že ještě ne úplně, protože se různým způsobem spekuluje, zda vůbec bude finále Světového poháru. Uvidíme, jak se vyvine situace kolem koronaviru, rozhodnutí o osudu finále v italské Cortině d’Ampezzo přijde 6. března, ze sportovního hlediska bychom ale o finále SP přišli neradi. Ester by sice měla jisté druhé místo ve sjezdu, ale my bychom se rádi poprali o další body do SP. Těch 503 co teď Ester má je super, ale není to ta jistota, kterou bychom si do další sezóny představovali. Chtělo by to od 500 bodové magické hranice trochu větší rezervu,“ vyhlíží Tomáš Bank.

Ve Světovém poháru se naposledy postavila na stupně vítězů v celkovém hodnocení disciplíny Šárka Strachová. Sbírala celou sportovní kariéru skvělé výsledky hlavně ve slalomu a také v něm dosáhla dvakrát na stupně vítězů v celkovém hodnocení. V roce 2007 obsadila 3. místo a v roce 2009 skončila druhá. Po těžké nemoci v roce 2012 se dokázala postupně vrátit do absolutní slalomářské světové špičky a v posledních třech sezónách kariéry (2015, 2016 a 2017) skočila v hodnocení slalomu čtvrtá, pátá a šestá. V hodnocení alpské kombinace pak skončila nejlépe 6. v roce 2007. V mužích se nejvíce přiblížil Ester v hodnocení kombinace SP jeden z jejich trenérů Ondřej Bank, když v roce 2015 skončil v jejím hodnocení pátý. V jednotlivých závodech se pak v této disciplíně může pyšnit dvěma třetími místy - v Beaver Creeku 2007 a v Kitzbühelu 2015. 

Pořadí alpské kombinace ve Světovém poháru žen 2019/2020 najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři