Elese Sommerová poprvé v kariéře boduje v Evropském poháru! Gratulujeme

Elese Sommerová poprvé v kariéře boduje v Evropském poháru! Gratulujeme

6 min 41 s

Členka reprezentačního výběru žen a juniorská reprezentantka Elese Sommerová, která nedávno skončila 16. na MSJ ve slalomu, si připisuje první bodovaný výsledkem v Evropském poháru. Na finále slalomu na rakouském Reiteralmu obsadila 29. místo. Pro mladou juniorku, ročník 2001, je to důležitý krok na cestě k splnění významných cílů budoucích.


Evropský pohár nejela Elese Sommerová v letošní sezóně poprvé, poprvé ho však zajela takto dobře. Dva body za 29. místo jsou povedenou tečkou za letošním ročníkem EP. 

„Získala jsem své vůbec první body v Evropském Poháru a jsem velmi spokojena. Byl to totiž můj sezónní cíl,“ hlásí Elese a s ohledem na poslední EP sezóny dodává: „Trochu mě mrzí, že jsme nedokázala takto podobně zajet už v minulých EP, ale zase jsem v nich získávala důležité zkušenosti.“ 

Těchto zkušenosti využila i dnes, protože její předchozí bilance se skládala z vícero nedojetých závodů, zatímco dnes to bylo úspěšně až do cíle, navíc s průlomovým výsledkem. „I v prvním kole, ve kterém jsem jela velmi slušně, jsem udělala několik drobných chyb, ale zvládla jsem je, i když mě stály třicíti už po prvním kole a ní spojenou výhodnou startovní pozici druhém kole. Druhé kolo mi vyhovovala stavba trati více, než v prvním a i tentokrát to byla slušná jízda, které se ale dala zajet ještě lépe. Podmínky byly dobré, bylo to tvrdé,“ uzavírá Elese, která se nyní chystá na chorvatské mistrovství do Zagrebu a pak, jak sama říká, se uvidí. Ve hře je MČR, které zatím stále ještě není potvrzeno.

Tereza Kmochová nedokončila druhé kolo. 

Dnešním slalomem žen vyvrcholilo finále Evropského poháru, a tak ročník 2020/2021 je minulostí. Pro český tým to byl ročník úspěšný. Martina Dubovská zvítězila v jednom slalomu a rozšířila tak počet českých vítězů EP na šest. V dalších závodech slalomu odsadila čtvrté a dvě šestá místa. Pouhé 4 starty z 8 jí stačily k tomu, aby celkově v hodnocení slalomu obsadila vynikající 7. místo. 

Jan Zabystřan si vedl výborně, když dokázal nejen poprvé v kariéře v EP bodovat, ale dokázal to hned ve čtyřech disciplínách (obřím slalomu, super-G, alpské kombinaci a sjezdu), z toho 2x do TOP15, a to 11. místem v alpské kombinaci, 13. místem v super-G. K nim přidal 25. místo ve sjezdu, 26. místo v obřím slalomu a 29. místo v super-G.

Ve slalomu bodoval dvakrát Kryštof Krýzl, a to 21. a 25. místem.

První body v kariéře získala ve sjezdu EP věkem juniorka, ročník 2002, Barbora Nováková za 24. místo a již zmiňovaná Elese Sommerová za 29. místo ve slalomu. 

Husarský kousek se povedl Kateřině Pauláthové, když po bezmála dvouleté závodní pauze dokázala na finále EP v obřím slalomu zabodovat 29. místem. 

Zkrátka, pro české barvy to byl vydařený ročník Evropského poháru, na který bude český tým chtít zcela jistě navázat. Celkem bodovalo 6 závodníků (4 ženy a dva muži), pozitivem je, že jsou mezi nimi dvě juniorky. Bodovaných výsledků vybojoval český tým dohromady 14 a získal jimi 318 pohárových bodů.

Výsledky z finále Evropského poháru žen ve slalomu najdete zde.

(EK)

Photo: J. ČermákPomoc Ukrajině