Dürrová odložila oslavy Shiffrinové, Dubovská vybojovala elitní dvacítku

Dürrová odložila oslavy Shiffrinové, Dubovská vybojovala elitní dvacítku

3 min 52 s

Druhý slalom ve Špindlerově Mlýně vyhrála Lena Dürrová. Jednatřicetiletá Němka zazářila hlavně ve druhém kole, kde stáhla manko na Mikaelu Shiffrinovou a pokořila ji o šest setin, Američanka tak rekordní 86. vítězství ve Světovém poháru nezískala. Z Češek bodovala 18. Martina Dubovská.


Do závodu vystartovala Mikaela Shiffrinová s šestkou. Od prvních mezičasů držela čísla v zelených hodnotách, fantasticky zvládla hlavně druhou polovinu trati a nejbližší soupeřce Dürrové nadělila 67 setin.

Za zmínku stojí i perfektně zvládnutá jízda v podání Zrinky Ljutićové. Devatenáctiletá Chorvatka udržela agresivní pojetí od startu do cíle, odměnou jí bylo třetí místo a manko 85 setin.

Na slušný výsledek zadělala Martina Dubovská. Česká jednička zaznamenala celkově 14. nejrychlejší čas a na elitní desítku ztrácela necelé čtyři desetiny.

Další české lyžařky brány druhého kola neotevřely. Adriana Jelínková skončila šestá pod čarou, sestry Sommerovy s Klárou Gašparíkovou se umístily v páté desítce a Gabriela Capová jízdu nedokončila.

Martina Dubovská na kýženou TOP 10 nedosáhla, naopak si druhou jízdou lehce pohoršila o čtyři příčky na konečné 18. místo. Elitní dvacítku nicméně udržela a zapsala na domácí půdě nejlepší umístění v kariéře.

Vyrovnání rekordu se odkládá. Mikaela Shiffrinová neudržela náskok téměř sedmi desetin a v cíli se rozdílem šesti setin musela sklonit před německou sokyní Lenou Dürrovou. Třetí příčku udržela Zrinka Ljutićová, pro níž se jednalo o první bednu ve Světovém poháru.

„Je to skvělý pocit. V horní části trati jsem udělala menší chybu, ale dokázala jsem získat rychlost zpět a udržet ji až do konce,“ prohlásila šťastná vítězka.

Mikaela Shiffrinová sice nevyrovnala rekordní počet vítězství, ale dosáhla alespoň na dílčí úspěch, druhým místem si zajistila zisk malého křišťálového glóbu.Pomoc Ukrajině