Dubovská ve slalomu v Kranjské Goře zaznamenala třetí nejlepší výsledek sezony

Dubovská ve slalomu v Kranjské Goře zaznamenala třetí nejlepší výsledek sezony

5 min 18 s

Závody Světového poháru ve slovinské Kranjské Goře nabídly tento víkend slalom a obří slalom. Zatímco v sobotním obřím slalomu se Adrianě Jelínkové nepovedlo těsně postoupit do druhého kola, v nedělním slalomu Martina Dubovská vybojovala konečné 21. místo. Jedná se o třetí nejlepší výsledek české slalomářské specialistky v této sezoně.


Podmínky v Kranjské Goře byly i kvůli občasnému sněžení, mlze a teplotě kolem nuly dost náročné. Ve spojení s obtížným svahem a poměrně těžce postavenými tratěmi čekala na slalomářky opravdu perná neděle. Složitost závodu odnesla například vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová, která nedokončila první kolo.

Úvodní část závodu naopak dokázala dokončit Martina Dubovská. Jednatřicetiletá česká reprezentantka se po prvním kole usadila na 21. místě a mohla spřádat plány na posun pořadím. A původně to na začátku její jízdy ve druhém kole vypadalo hodně nadějně.

Dubovská měla v horní části svahu velmi dobrý rytmus a držela své mezičasy na úrovni vedoucí Francouzky Pogneauxové. Pak ale přišel terénní zlom při nájezdu za poslední mezičas, na nerovnosti v oblouku jí ujela lyže a česká závodnice kvůli tomu ztratila rychlost. 

Vinou toho se Dubovské na posledním úseku velmi špatně hledal ztracený rytmus a musela se po své jízdě smířit s propadem na šesté místo. Náročnost trati ale nadělala spoustu problémů i řadě dalších slalomářek, které nedokázaly hájit své vydobyté pozice. Dubovská se tedy nakonec vrátila zpět na 21. místo, když v rámci druhého kola zajela 14. nejrychlejší jízdu.

Závod si podmanila slovenská reprezentantka Petra Vlhová, která vedla už po prvním kole a ve finálové části závodu potvrdila, proč je jednou z nejlepších slalomářek současnosti. 

Jelínková v sobotu na postup nedosáhla
Již v sobotu se v Kranjské Goře konal obří slalom, do něhož s ambicemi na postup do druhého kola vstupovala osmadvacetiletá Adriana Jelínková. Té se v posledních závodech v této disciplíně poměrně dařilo a dokázala dvakrát za sebou bodovat. Na výsledky z Tremblantu a Lienzu ovšem nakonec nenavázala.

Jelínkové se nepovedl zejména úsek mezi prvním a druhým mezičasem. V tomto sektoru se dopustila chyb, kvůli nimž nabrala vysokou ztrátu, se kterou si už nedokázala poradit. Byť v závěrečné části svahu svůj výkon dokázala o něco zlepšit, v cíli zaznamenala čas 59,51 sekundy a konečné 31. místo. Postup do druhého kola Jelínkové utekl o 29 setin.

Celý závod ovládla Valerie Grenierová, a to před Laurou Gutovou-Behramiovou a Federicou Brignoneovou.

Foto: Agence Zoom / Stanko GrudenPomoc Ukrajině