Dubovská v Åre bodovala šestnáctým místem, Shiffrinová přepisovala historické tabulky

Dubovská v Åre bodovala šestnáctým místem, Shiffrinová přepisovala historické tabulky

3 min 55 s

Sobotní program ve švédském Åre obstaral slalom. Česká jednička Martina Dubovská zajela dvě solidní jízdy a odměnou jí bylo 16. místo, její krajanka Adriana Jelínková nedokončila první kolo. Roli největší favoritky potvrdila Mikaela Shiffrinová, která se 87. vítězstvím ve Světovém poháru odpoutala od legendárního Ingemara Stenmarka.


Česká jednička Martina Dubovská vystartovala do závodu jako dvacátá v pořadí. Se slalomovými brankami si poradila v obstojném čase 53,69, který byl devatenáctým nejrychlejším. Druhá Češka Adriana Jelínková se mezi třicítku neprobojovala, v závěrečném úseku vypadla z ideální stopy a svou jízdu nedokončila.

Na překonání Stenmarkova rekordu v počtu vítězství ve Světovém poháru zaútočila Mikaela Shiffrinová, jež předvedla další skvělý výkon bez výraznější chybičky a druhé Švédce Anně Swenn-Larssonové nadělila 69 setin, třetí Wendy Holdenerová ze Švýcarska byla o dalších 25 setin zpět.

Martina Dubovská zdárně udržela umístění v elitní dvacítce. Po dokončení druhé jízdy si sice pohoršila na čtvrtou příčku, ovšem těžila z chyb zbývajících soupeřek, ve výsledku si o tři příčky polepšila na konečné 16. místo.

„Šestnácté místo beru jako úspěch, každopádně si jsem vědomá, že pořád je na čem pracovat. Jízda nebyla bezchybná, mohla jsem do ní mohla vložit více energie, ale body mám, takže převažuje spokojenost. Těším se do Andorry, kde za týden celý Světový pohár vyvrcholí,“ prohlásila jednatřicetiletá rodačka z Třince krátce po závodě.

 

V pátek obří slalom, v sobotu slalom. Mikaela Shiffrinová zase rozdrtila konkurenci, když druhou jízdou vylepšila náskok na v pořadí druhou Wendy Holdenerovou na 92 setin, zaznamenala 87. vítězství ve Světovém poháru a v jeho domovině odsunula za svá záda legendárního Ingemara Stenmarka. Stupně vítězek doplnila k radosti fanoušků Švédka Anna Swenn-Larssonová.Pomoc Ukrajině