Dubovská uzavřela sezónu skvělým sedmým místem, slalomu kralovala Vlhová

Dubovská uzavřela sezónu skvělým sedmým místem, slalomu kralovala Vlhová

3 min 57 s

Poslední slalom sezóny Světového poháru udělal radost jak českým, tak i slovenským fanouškům. Martina Dubovská ve druhém kole předvedla bojovnou a aktivní jízdu, k tomu využila chyb a výpadků konkurentek, výsledkem byl posun do elitní desítky na sedmé místo. Zvítězila Petra Vlhová, jež udržela vedoucí postavení po první jízdě s náskokem blížícím se půl vteřině.


Martina Dubovská vystartovala do svého posledního závodu sezóny jako osmnáctá. První kolo česká reprezentantka projela bez výraznější chyby, ovšem na ty nejlepší rychlostně nestačila, na čelo postupně nabrala manko téměř dvou a půl vteřiny.

Nejrychlejší čas zaznamenala hned první startující. Slovenská závodnice Petra Vlhová po opatrnějším rozjezdu získala parádní rychlost a cílem projela v čase 54,28, načež v křesle pro vedoucí lyžařku s radostí sledovala, jak za ní postupně míří jedna soupeřka za druhou.

Přestože si ve druhém kole Martina Dubovská neodpustila ve druhé polovině trati chybu, jež jí stála průběžné vedení na úkor Jessicy Hilzingerová, tak v konečném výsledku musela být jednatřicetiletá třinecká rodačka spokojená, neboť těžila z chyb a výpadků v prvním kole rychlejších soupeřek a postupně si polepšila až na konečné sedmé místo.

„Závod se mi povedl. Mám velkou radost, že jsem na závěr sezóny zajela nejlepší umístění. Trošku mě mrzí chyba ve druhé polovině druhého kola, každopádně podmínky byly náročné, takže jsem nakonec ráda za to, jak jsem to zvládla,“ svěřila se po posledním slalomu letošní sezóny Martina Dubovská.

 

Závěrečný slalom sezóny opanovala Petra Vlhová. Slovenská vítězka prvního kola svedla dramatický souboj s Leonou Popovićovou, oproti níž zvládla výrazně lépe závěr a vítězství slavila s náskokem 43 setin. Bednu doplnila královna letošní sezóna Mikaela Shiffrinová, jejíž manko čítalo téměř devět desetin.Pomoc Ukrajině