Dubovská chytla v Záhřebu špicar v první bráně. „Rychle na to zapomenout a soustředit se na zítra“

3 min 34 s

První ze dvou slalomů v chorvatském Záhřebu české slalomové jedničce Martině Dubovské vůbec nevyšel. Skončila už v první bráně, ve které chytla tzv. špicar a závod pro ni skončil. Nevedlo se ani Filipu Forejtkovi, který ve slalomu v Garmisch-Partenkirchenu rovněž nedokončil první kolo.

Slalom v Záhřebu začal prvním kolem ve 12:30 a Martina Dubovská měla startovní číslo 10. Trať, která byla kvůli teplému počasí pořadateli zkrácena, si však dlouho neužila. Poté, co odstartovala, chytla v první bráně špicar a nedokončila svůj první závod v aktuálně probíhající sezóně.

„Dnešek rychle začal a také rychle skončil. Co se k tomu dá říct. Smůla a určitě i z části moje chyba. Musím na to rychle zapomenout a soustředit se na zítřek. Chci se co nejlépe připravit na zítra, abych předvedla dvě pořádné a rychlé jízdy, což bylo plánem na dnešek. Ten se nemění, jen se mění den,“ komentovala Dubovská po závodě.

Vítězkou závodu se stala Američanka Shiffrinová, druhé místo obsadila Slovenka Vlhová, bronzovou pozici brala Švédka Swenn Larssonová.

Na muže dnes ve Světovém poháru čekal slalom v Garmisch-Partenkirchenu. Na startu byl i Filip Forejtek, pro kterého to byl druhý závod aktuálního ročníku SP. Na trať se vydal se startovním číslem 72. Stejně jako v předchozím závodu však svou jízdu nedokončil. Vítězem se stal Nor Kristoffersen. Druhý skončil Rakušan Feller a z třetího místa se raduje Francouz Noel.

Druhý dámský slalom v Záhřebu startuje zítra v 15:00. Martina Dubovská bude mít startovní číslo 13. Závod můžete živě sledovat na živě na ČT sport a ČT sport Plus.