×
Dubovská a Ledecká bodují v Evropském poháru, Pauláthová a Kmochová ve Far East Cupu v Koreji

Dubovská a Ledecká bodují v Evropském poháru, Pauláthová a Kmochová ve Far East Cupu v Koreji

20.01.2016

Hned na dvou kontinentech české závodnice sbírají body do pohárů. V Asii Kateřina Pauláthová zajela ve slalomech v Jisan Resortu třetí a čtvrté místo a Tereza Kmochová ji doplnila šestým a sedmým místem. V světovou elitou našlapaném Evropském poháru na rakouském Hochkaru bodovala Martina Dubovská ve slalomu sedmadvacátým místem a Ester Ledecká po TOP10 výsledcích ve sjezdu ukázala, že v obřím slalomu také umí zabodovat. Skončila devětadvacátá.

Pro Ester to jsou první body do EP v obřím slalomu a je potěšující sledovat výkonnostní této talentované sportovkyně také na lyžích.

Martina Dubovská nám k 27. Místu řekla: „První kolo bylo ok. Nahoře trať byla trochu měkká a propadlá a zezadu mě zajela jen jedna závodnice. Byla jsem po prvním kole 20. s číslem sedmatřicet. Druhé kolo bylo bohužel z mojí strany katastrofa, samé chyby,“ a tak je Martina ráda za 4 pohárové body.

Ani Kateřina Pauláthová nebyla úplně spokojená s posledními dvěma korejskými výsledky ve slalomech. Tedy zřejmě by s 3. a 4. místem spokojená byla, jenže do Koreje dorazila momentálně v moc dobré formě jezdící Slovinka Maruša Ferk (vyhrála s podstatným náskokem slalomovou část alpské kombinace v SP ve Val d’Isere a ve slalomu SP v St. Caterině skončila sedmnáctá) a všem závodnicím v Koreji naložila víc, něž by si přály. „V současné době Maruša jezdí jiný „level“ a tak tady tak trochu všem pokazila závod, protože druhé dala už dvě vteřiny. Body jsem si nezlepšila,“ povzdechla si Kateřina Pauláthová. Malou náplastí jí může být, že v jednom z kol, které jela bez výrazných chyb, byla schopna se Slovinkou držet kontakt v půl vteřině.

Kateřina bude v dalších dnech bojovat o vítězství a kvalitní FIS body, stejně jako loni, se Slovinkou Lavtarovou a Japonkou Hasegawaovou, které z Evropy dorazily teprve dnes. Naopak Maruša Ferková po dvou úspěšných slalomech odcestovala. Program v Koreji vyvrcholí dvěma obřími slalomy a jedním slalomem na sjezdovkách následujících ZOH 2018.

Výsledky obřího slalomu EP najdete zde, slalomu zde a výsledky ze slalomů FEC zde.

(EK)

 

Photo: Archiv K.PauláthováPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska