Druhý EP Glungezer: Kryštof Krýzl pouhé 4 setiny od beden, poprvé bodoval i Filip Forejtek!

Druhý EP Glungezer: Kryštof Krýzl pouhé 4 setiny od beden, poprvé bodoval i Filip Forejtek!

7 min 7 s

Skvělým 4. místem završil své dvoudenní účinkování v obřích slalomech Evropského poháru Kryštof Krýzl. Stupně vítězů mu unikly o pouhé čtyři setiny a dnešním výkonem potvrdil včerejší třetí místo a vzestupnou formu. Tu dnes prokázal i Filip Forejtek, který 28. místem vybojoval první body kariéry v EP. Kluci, gratulujeme!


Kryštof Krýzl byl dnes po prvním kole na třetím místě a potvrdil tak, že včerejší bedna nebyla souhrou okolností, ale výsledkem aktuální formy. „První kolo dnes bylo fakt dobré. Na mé startovní číslo přišla trochu mlha, ale neřešil jsem to, jel jsem na hraně všeho - i rizika, přesně tak, jak bych měl jezdit. Byl jsem s tím spokojený. Před druhým kolem na mě ale trochu všechno dolehlo, nastupovala mentální únava a já měl najednou takový ten pocit, že už tu jízdu chci mít rychle za sebou. První půlku trati jsem jel ještě super, jenže ve druhé polovině mi došlo, ale úplně. Tam, kde jsem měl přidat, tak jsem spíš ubral. Byl jsem unavený a to mi nastartovalo prostor pro přemýšlení a hlava začala kalkulovat a už jsem nedokázal jet na hraně možností. Tak jestli hledat někde v dnešním závodě chybu, tak tam. Ale i s dneškem jsem celkově hodně spokojený, bylo důležité to potvrdit, vědět, že tam opravdu jsem. Domů odjíždím s dobrým pocitem.“

 

Kryštofa na celkovém 4. místě nakonec dělilo 0,04 s od dalších stupňů vítězů. Nyní ho čeká odpočinek a mezi svátky trénink. „Podle podmínek se rozhodneme mezi Špindlem a Pfelders, měli bychom dojíždět 27. prosince a trénovat tři dny. Po Novém roce se ještě rozmyslím, jestli budu startovat ve slalomech EP v Berchtesgadenu, ale určitě pojedu Svěťák v Adelbodenu,“ uzavírá Kitan.

 

První body v EP v kariéře dnes vybojoval Filip Forejtek. Výrazně tak zrychlil oproti včerejšímu dni. V prvním kole byl ještě mimo bodované pozice, ve druhém kole ale zabral, zajel v něm 26. čas a skočil do bodované třicítky na 28. místo.

 

Filip Forejtek poslední léta studuje v USA a dosud bodoval v NorAmech. K Evropskému poháru se proto během posledních třech sezón nedostal, ale letos byl díky Světové zimní univerziádě (nakonec se kvůli omikronu nekonala), plánovaně ze školy na delší dobu uvolněn a mohl se tak zaměřit na EP.

 

„Jsem rád, po včerejšku jsem to zase tolik nečekal. Jízdy dnes byly výrazně lepší. V prvním kole jsem ve druhé půlce a dole už cítil únavu, ale na druhé kolo jsem ze sebe vymáčknul zbytky sil a i ve spodní pasáži vyvíjel potřebnou aktivitu. Hlavně se mi ale povedla prostřední pasáž druhého kola, tam jsem byl rychlý. Startoval jsem teď v několika Evropských pohárech a samozřejmě jsem chtěl zabodovat. Už jsem byl docela zoufalý, že se to stále nedařilo a tak jsem hodně rád, že se to na závěr té závodní šňůry povedlo,“ byl spokojený Filip Forejtek.

 

I Filipa, stejně jako Kryštofa a další členy reprezentačních týmů, čeká vánoční pauza a několikadenní odpočinek. Po tréninku mezi svátky plánuje Filip ještě start v Evropském poháru na dvou slalomech v Berchtesgadenu a poté odletí zpět do USA, kde 10. ledna zahájí poslední semestr z bakalářského studia na Univerzity of Colorado. Samozřejmě bude během studijního procesu nadále trénovat a závodit.

 

Výsledky druhého OSL EP mužů v Glungezer najdete zde.

 

(EK)

Photo: Archiv závodníkůPomoc Ukrajině