×
Druhá část výpravy alpských lyžařů odletěla do Pchjongčchangu

Druhá část výpravy alpských lyžařů odletěla do Pchjongčchangu

07.02.2018

Ve středu 7. února pozdě odpoledne nabrala druhá část české olympijské výpravy alpských lyžařů směr Pchjongčchang. Na palubě letadla jsou tři ženy: Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová a Martina Dubovská. Poslední člen českých alpských lyžařů, Adam Kotzmann, odlétá v sobotu 10. února. Ani ženy, ani Adam se nevyhnuli dvěma otázkám, které jsme před odletem o dva dny dříve položili už mužům.

Pro úplnost je zopakujeme:

1.) Co pro vás start na ZOH znamená? 2.) Co nesmí v žádném případě chybět ve vašem olympijském zavazadle, případně máte nějaký předstartovní rituál?

Gabriela Capová

1.) Je to moje první Olympiáda, takže hodně. Jako dítě jsem o tom snila. A teď jsem zvědavá, co mě tam čeká. Těším se hodně, hlavně na tu atmosféru. Nakonec budu na celou Olympiádu, napřed bylo ve hře, že bych po technických disciplínách odjela do Evropy a zkusila zabojovat v Evropském poháru ještě o nějaké body, abych si připravila dobrou startovní pozici pro příští sezónu, protože se chci kontinuálně zlepšovat. Ale nakonec jsme vymysleli jiný plán. Takový, který zahrnuje i start na ZOH v týmové soutěži.

2.) Nesmí chybět karimatka a válec, abych měla na čem cvičit. My dodáváme, že zcela jistě u Gábiny na stratu závodů nebude chybět mohutný tunel na krku, neboli nákrčák, bez kterého naše reprezentantka neudělá na svahu ani krok, respektive oblouk.

Kateřina Pauláthová

1.) Beru jako obrovské zadostiučinění se na Olympiádu vůbec dostat. Když si uvědomím, co všechno za ty čtyři roky mezi Olympiádami prošlo, tak se těším snad ještě víc, než bych měla. Hrozně se těším, jsem z toho prostě strašně happy.

2.) Nic speciálního. Prostě všechno, co potřebuji. Pověrčivá nejsem.

Nicméně, pokud byste chtěli vidět opravdu něco charakterizujícího čistě tuto lyžařku, tak sledujte pozorně zavodní kombinézu – z kopce totiž nepojede jenom Kateřina, ale spolu s ní také několik žlutých kačenek na lyžích, které vyznačují ji samotnou. Tímto říkáme: Díky Ivo a Věro Tichých z firmy Don Quiet, že se o naše reprezentanty také takto krásně staráte.

Martina Dubovská

1.)Olympiáda je vždy super. Těším se na to, že tam budeme jako tým a všichni spolu, že to tam bude všechno zorganizované a také se hodně těším na samotné závody a atmosféru.

2.) V mém zavazadle nebude chybět prasátko pro štěstí od nejlepší kamarádky, které všude vozím už od OH v Soči. A jinak si s sebou beru hodně vrstev oblečení, abych v korejských mrazech nezmrzla (smích). Mimochodem s tamními mrazy má Maťa bohaté zkušenosti z loňska, když na korejských Far East Cupech vyjížděla potřebné FIS body (byla druhá za 6,89 FIS bodů), aby měla letos v SP konkurenčně schopné startovní číslo.  

Adam Kotzmann

1.) Znamená to pro mě obrovský úspěch, je to vrchol asi pro každého sportovce. Vůbec jsem s nominací už nepočítal. Udělal už jsem si i plán závodů v Evropě po dobu OH a nakonec, na poslední chvíli, to takhle vyšlo. Byl to až šok, když jsem se to dozvěděl.

2.) Asi nic, pojedu s tím vším, co mám na závodech obvykle. Ani rituály žádné nemám. Jen se dobře nasnídat, dobře se rozcvičit a pak to tam poslat. A těší mě, že na Olympiádě budu mít hodinky, které mě z olympijské kolekce zaujaly, protože je na jejich druhé straně vyryté mé jméno. Už jsem je stihl i párkrát otestovat a hodně se mi líbí.

Přejeme všem šťastný a pohodlný let a na Olympiádě mnoho úspěchů a také nevšedních zážitků.

(EK)

Photo: CzechSki/T.Haisl, FB ČOV

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska