Dospělé a juniorské reprezentace započaly lyžařský kemp ve francouzském Les Deux Alpes

Dospělé a juniorské reprezentace započaly lyžařský kemp ve francouzském Les Deux Alpes

4 min 19 s

Reprezentační družstva mužů A, žen C, juniorek a juniorů začala úterním dnem desetidenní lyžařské soustředění ve francouzském středisku Les Deux Alpes. Jedná se o druhý lyžařský kemp přípravy na novou sezonu, přičemž ten první se uskutečnil v druhé polovině května v rakouských střediscích Kaunertal a Mölltal.


Zaměření kempu v Savojských Alpách je na disciplíny obří slalom a slalom. Místní středisko se zkráceným názvem L2A poskytuje ideální podmínky pro trénink právě technických disciplín. Sklony sjezdovek nejsou nijak prudké a transport závodníků zajišťují kotvové vleky přímo kolem tréninkových svahů. Trénink je tak velmi efektivní, závodníci neztrácejí čas žádnými dlouhými přejezdy nebo dojezdy k lanovkám.

„První lyžařský den potvrdil správnou volbu místa, na ledovci jsou opravdu ideální podmínky, sněhu je dostatek, ráno byla pista zmrzlá a vydržela v kvalitním stavu až do 11 hodin. Závodníci po rozježdění ve volné jízdě a v průpravných cvičeních zvládli 15 až 20 jízd v obřím slalomu,“ popsal úvodní den soustředění sportovní ředitel alpských disciplín Jan Fiedler.

Účastníky kempů jsou Jan Zabystřan, Jan Koula, David Kubeš a Jan Skořepa z RDA mužů, kluky pak doplňuje Klára Gašparíková z RDC ženy. Za RDJ je v místě téměř kompletní složení RDJ mužů: Marek Müller, Štěpán Kroupa, Vojta Kučera, Patrik Forejtek, Lukáš Svatoš, Aldo Tomášek a Jan Knobloch, chybí jen Stanislav Kovář.

RDJ ženy zastupují Linda Trejbalová a nejmladší členky Katrin Kudělásková s Elen Drápalovou. Lyžařský program realizují pro RDA Kryštof Mazurek a pro RDJ Maťo Kutlík, obě skupiny ale úzce spolupracují. Odpolední kondiční program má na starosti František Andrle, s drobnými bolístkami a kompenzací pomáhají fyzioterapeuti Jana Rothkogelová a nová posila týmu David Hofman. Vše koordinuje šéftrenér Jan Fiedler.

O ideálních lyžařských podmínkách se můžete přesvědčit ve fotogalerii, ohledně dalšího průběhu kempu vás budeme dále informovat na našich sociálních sítích.Pomoc Ukrajině