×
Dobrá zpráva pro Kateřinu Pauláthovou, špatná pro mladší juniorku Barboru Novákovou

Dobrá zpráva pro Kateřinu Pauláthovou, špatná pro mladší juniorku Barboru Novákovou

19.02.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová si na MS v Åre na skocích ve sjezdech zranila koleno a ve hře byla i varianta, že před dvěma roky operovaný přední zkřížený vaz při doskocích na patky praskl. V pondělí česká reprezentantka podstoupila vyšetření na magnetické rezonanci u týmového lékaře MUDr. Jiřího Beznosky na jeho pracovišti v Benešově a v úterý dostala relativně pozitivní zprávu. „Vaz to údajně asi vydržel, vypadá to, že z 80% drží. Prasklý mám bohužel meniskus, ale je to ta lepší varianta,“ uvádí Kateřina. Sezóna ale bohužel skončila pro juniorskou reprezentantku Barboru Novákovou.

Velkým přáním Kateřiny Pauláthové bylo startovat na domácím Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně. „I to se možná podaří. Teď mám mít deset dní pauzu od lyží, po týdnu mám začít na kole a pak na sníh. Pokud to půjde, Špindl pojedu, pokud ne, nepojedu. Každopádně po SP ve Špindlu jdu na operaci,“ uzavírá 24. žena z letošního MS v super-G i alpské kombinaci.

Doplňujeme, že sezónu letos měla po pár letech zdravotního trápení velmi dobrou. V Kanadě na Severoamerickém poháru byla 3. v obřím slalomu a vyjela si patnáct FIS bodů, čímž se vrátila na druhé místo v ČR. V super-G se jí povedl podobný kousek, když se probojovala ve světovém žebříčku hned za první stovku. Teď je ráda, že zranění z MS není tak vážné.

O podobném štěstí nemůže hovořit nadějná juniorka Barbora Nováková (*2002). Na MSJ v Pozza di Fassa v obřím slalomu ani pořádně nespadla, přitom diagnóza znamená konec sezóny a minimálně půlroční vynucenou pauzu od lyží. Přetrhla si přední zkřížený vaz a malou frakturu má také v holenní kosti. Čeká ji operace u Innsbrucku. "Spolu se svým trenérem Rastem Aznohem jsou optimisté a věří, že se po zranění vrátí silnější než dřív," vzkázal otec mladé reprezentantky Vlastimil Novák. Tento pozitivní přístup je hodně důležitý a my držíme palce a přejeme optimální průběh rekonvalescence a návrat na svahy v plné síle.

Nováková je letos prvním rokem v juniorské kategorii a stihla si už vyjet pod čtyřicet bodů v obřím slalomu a sedmapadesát v super-G. Ve svém ročníku narození je momentálně v obřím slalomu třináctá a v super-G třetí, V ČR je ve svém ročníku první.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska