×
Do SP alpských lyžařů nastoupí mezi svátky pětice českých reprezentantů

Do SP alpských lyžařů nastoupí mezi svátky pětice českých reprezentantů

27.12.2017

Ženy se utkají v rakouském Lienz v technických disciplínách, muži v italském Bormiu ve sjezdu a alpské kombinaci. Program žen v Lienz byl kvůli nepříznivé předpovědi počasí na poslední chvíli přehozen a tak se netradičně první den, ve čtvrtek, utkají o svěťákové body slalomářky a až v pátek přijde ke slovu obří slalom. Muži v Bormiu jedou podle plánu ve čtvrtek sjezd, v pátek alpskou kombinaci.

V Lienz se už první den představí ve slalomu trojice Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová, o den později v obřím slalomu pouze Kateřina Pauláthová. Martina Dubovská nastoupí se startovním číslem 36, což je konkurenčně schopné startovní číslo, takové, s kterým lze pomýšlet na postup do finálního dějství. To už se Martině letos jednou povedlo, hned v úvodním slalomu sezóny ve finské Levi byla po prvním kole šestnáctá a nakonec brala dva body za 29. místo. V Killingtonu jí pak postup o pár míst unikl v paralelním slalomu před Vánoci v Courchevel po chybě ve třetí brance nepostoupila do vyřazovací části soutěže.

Gábina Capová pojede také ještě s celkem solidním startovním číslem padesát a Kateřina Pauláthová vyrazí na trať jako 67. Gábina Capová poslední závod SP v PSL v Courchevel nedokončila v kvalifikaci, když uletěla po vnitřní lyži. V Evropském poháru už letos 2x bodovala, 22. byla ve slalomu ve švédském Funäsdalenu a 17. místo – dělené s Martinou Dubovskou – obsadila v paralelním slalomu na italském Kronplatzu.

U Kateřiny Pauláthové lze slalom pojímat zatím především tréninkově, na seznámení se s povrchem před pátečním obřím slalomem, její hlavní disciplínou. Návrat do plné formy chce učinit postupně a směrem k ZOH. Nic nechce uspěchat a proto v Courchevel – po první SP v obřím slalomu po zranění kolene - už ani do slalomu nenastoupila. Pokud ve čtvrtek nebudou dobré podmínky, je možné, že ani v Lienz do slalomu nenastoupí a nechá si síly až na páteční obřák.

Duo Ondřej Berndt a Jan Zabystřan se v Bormiu soustředí především na alpskou kombinaci. Čtvrteční sjezd absolvuje, především z tréninkových důvodů a pro sbírání cenných zkušeností do budoucí kariéry, pouze Jan Zabystřan, a to se startovním číslem 65. Ondra Benrdt pojede až páteční alpskou kombinaci. Loni v této disciplíně poprvé v kariéře v Světovém poháru bodoval, když ve Wengenu skončil 23. Oba naši reprezentanti závodili naposledy na Far East Cupech v Číně a oběma se dařilo ve slalomu. Berndt dva slalomy FEC a předchozí slalom kategorie FIS jednoznačně vyhrál a Zabystřan skončil ve druhé sérii FEC 2x na třetím místě.

Kryštof Krýzl se rozhodl v alpské kombinaci v Bormiu nestartovat. Na MS 2005 zde měl ve sjezdu velmi nepříjemný pád a od té doby se na této náročné sjezdovce, bez speciálního tréninku sjezdu, necítí komfortně, proto dal přednost krátkému odpočinku na následnému tréninku technických disciplín.

Všechny závody vysílá živě Eurosport. Začátky přímých přenosů jsou ve čtvrtek 28. prosince: 10.15h. 1. kolo SL ženy Lienz, 11.30h. sjezd muži Bormio, 13.15h. 2. kolo SL ženy Lienz, pátek 29. prosince: 10.15h. 1. kolo OSL ženy Lienz, 11.30h. 1. kolo AC (sjezd), 13.00h. 2. kolo OSL ženy Lienz, 14.30h. 2. kolo AC (slalom) muži Bormio.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři