Do mistrovského super-G vyrazí Ester Ledecká s jedenáctkou

Do mistrovského super-G vyrazí Ester Ledecká s jedenáctkou

4 min 10 s

Program MS má zítra na programu super-G žen, další potenciálně medailovou disciplínu Ester Letecké. Super-G mužů s Janem Zabystřanem a Ondřejem Berndtem se mělo původně uskutečnit také v úterý, ale ve ztížených podmínkách pod tíhou nově napadlého sněhu se Jury rozhodla program přehodnotit a mužské SG uspořádat až ve čtvrtek. Dnes zrušená alpská kombinace byla přesunuta na rezervní den, tedy 15. února.


Startovní číslo 11 vybral pro zítřejší mistrovský závod v super-G tým Ester Ledecké. Po velkých přívalech hutnějšího sněhu je to číslo téměř uprostřed z těch, která vybírá první desítka, tedy z lichých mezi 1 a 19. Největší favoritka a vítězka posledních čtyřech SG Švýcarska Lara Gut-Behrami vybírala jako první a sáhla po sedmičce. Jediné vítězství, které v letošní sezóně ukořistil někdo jiný než Lara Gut-Behrami, je právě Ester Ledecká. Zvítězila hned prvním závodě těsně před Vánoci ve Val d’Isere.

“Už před schůzí bylo celkem jasné, že Ester bude mít jedenáctku. Vzhledem k vývoji počasí si byl Tomáš Bank jistý, že bude mít na výběr čísla 1 nebo 11, 13, 15, 17 a 19. A protože Ester jedničku nechce, bylo na snad, že přinese jedenáctku,” přibližoval dění v českém týmu Jan Fiedler.

Závod začíná ve 13.00 hod. a vysílá ho živě Česká televize a Eurosport.

Muži se dnes na trénink super-G vůbec nedostali z důvodu rizika pádu lavin. Zítra by mělo být počasí stabilní a v plánu mají super-g. Ten proběhne po rozježdění žen, po tréninku bude od 12.15  hod. prohlídka závodní sjezdovky pro trenéry i závodníky, jelikož zde nikdy v nedávné minulosti nejeli a od 13.00 hod. má k dispozici každý závodník jednu volnou jízdu po závodní sjezdovce. 

Nový program:

09. 2. SG ženy

10. 2. AC muži

11. 2. SG muži

13. 2. DH ženy

14. 2. DH muži

15. 2. AC ženy

16. 2. PAR ženy a muži

17. 2. týmový paralel

18. 2. GS ženy, kvalifikace GS muži

19. 2. GS muži

20. 2. SL ženy, kvalifikace SL muži

21. 2. SL muži

 

(EK)

photo: CzechSki/ZoomAgencePomoc Ukrajině