Desáté místo Šárky Strachové v nočním slalomu SP ve Flachau

6 min 46 s

Desátým místem česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová potvrdila příslušnost ke světové špičce. Jedná se ale o nejhorší umístění této sezóny, respektive za poslední tři sezóny. 13. prosince 2014 obsadila v Aare rovněž desáté místo, jinak byla pokaždé lepší, což pouze dokládá, jak fantastickou, výkonnostně vyrovnanou a úspěšnou závodnicí Šárka Strachová je.

Z vítězství se dnes radovala Frida Hansdotterová (SWE) a z druhého místa Nina Loesethová (NOR). Porazily totiž slalomovou královnu Mikaelu Shiffrinovou (USA), která skončila na děleném třetím místě s Wendy Holdenerovou (SUI). Šárka Strachová na desáté místě zaostalo o 2,77 s a od stupňů vítězů jí dělilo 1,99 s.

V cíli druhého kola působila o něco spokojeněji, něž v prvním kole, spokojená ale opět nebyla. Na trati se totiž ani v druhém kole nevyhnula jedné výrazné chybě a pár drobným zaváháním. Do druhého kola se pustila s pořádnou vervou a hned od startu do toho šlapala, ale brzy přišla chyba, která ji stála jak rytmus tak rychlost. Byla totiž před vjezdem do roviny, prakticky jediné, která se na svěťákovém kopci ve Flachau nachází a to pak přijde draho. Škoda, ale na druhou stranou je lepší jezdit naplno, s riskem a u tuho eventuálně chybovat, než naopak. „Nepotkala jsme se se sněhem, bylo potřeba jet s citem,“ řekla Strachová Radiožurnálu. A co řekla ke všem výsledkům v TOP10 za poslední tři roky? „Je to můj standard už v posledních letech. Je to úžasné, že se držím ve špičce a tak dlouho. Nevím, jestli se tím může někdo pochlubit. Za to jsem na sebe určitě pyšná a doufám, že to ještě někde na bednu vyjde. Mám letos ještě čtyři šance,“ řekla Šárka Radiožurnálu. V pořadí slalomu Světového poháru s 267 body klesla z pátého místa na sedmé. Těsně před ní, o pouhé čtyři body, je Petra Vlhová a o pětatřicet bodů Nina Loesethová.

Martina Dubovská měla ve Flachau startovní číslo 54 a bohužel nedokončila první kolo. Na prvním mezičase ztrácela 1,35 s, na druhém 2,93 s. Na trati měla jedno v kamerách viditelné zaváhaní před náročnou průjezdnou brankou. Do cíle se pak snažila riskovat a jízdu narovnala. Bohužel příliš, do odkloněné branky těsně před cílem najela příměji a přilehla po vnitřní lyži. To znamenalo konec nadějí na postup do druhého kola.

Čistokrevné slalomářky nyní čeká v kolotoči Světového poháru docela dlouhá přestávka. Flachau totiž bylo posledním závodem v klasickém slalomu před mistrovstvím světa ve Sv. Mořici. A na MS se slalom pojede až 18. února. Mezitím si ještě ty nejlepší odskočí 31. ledna na paralelní City Event do Stockholmu. Světový pohár má nyní na programu u mužů wengenskou klasiku (sjezd, alpskou kombinaci a slalom) a u žen rychlostní disciplíny a alpskou kombinaci v Zauchensee.

Kateřina Pauláthová absolvovala 10. ledna dva obří slalomy kategorie FIS v rakouském Maria Alm a dařilo s jí. V prvním závodě obsadila 3. místo a ve druhém závodě byla čtvrtá. Bodové hodnoty jsou 20,91 a 21,42 FIS bodů. Tereza Kmochová, nejlepší neslyšící sportovec světa, obsadila osmé a patnácté místo. Výsledky z Maria Alm najdete zde.

Výsledky slalomu SP ve Flachau najdete zde.