×
Další vítezství Martiny Dubovské, tentokrát v obřím slalomu

Další vítezství Martiny Dubovské, tentokrát v obřím slalomu

22.11.2016

Do třetice všeho dobrého. Česká reprezentantka Martina Dubovská dnes v Levi opět zvítězila. K dvěma prvním místům ve slalomu přidala třetí vítězství v obřím slalomu a opět s kvalitními FIS body.

Ještě před měsícem v Söldenu v obřím slalomu neměla takovou formu, ale Martina Dubovská se za poslední týdny v tréninku posunula a dokázala opět vyhrát. Ovítězství se dělila se Slovinkou Metou Hrovatovou. Bodová hodnota 13,26 FIS bodů je druhý nejlepší obřákový výsledek Martininy kariéry. Lépe  už zajela jen loni na Far East Cupu v Číně. 

„Ty závody se jely dva v jeden den, ale už den předem, před schůzí vedoucích družstev, jsme se rozhodli, že pojedu jenom první závod, abych zregenerovala před Amerikou. Musela bych být na kopci do osmi do večera a na druhý den brzy ráno odlétám. Už tak ten program byl náročný, kdybych zůstala na druhý závod, byla bych hodně unavená. Už na druhé kolo jsem na startu cítila, že jsem unavenější, takže nejet druhý závod bylo dobré rozhodnutí. Suprově mi vyšla nahoře rovinka, udělala jsme tam náskok 0,7s a pak ho dole na strmém ztratila - nevyšlo mi tam pár oblouků, i když celkově to nebyla špatná jízda,“ usmívá se Martina. „Mám ale stále na čem pracovat. Jsme ráda, že jsem tady na ten týden s holkama zůstala, měly jsme pohodu, a že výsledky takhle vyšly. Za první místo jsem ráda. Snad se to v i Americe povede a něco z toho bude,“ přeje si. My gratulujeme k dalšímu kvalitnímu výsledku.

Z dalších českých závodnic se nejlépe dařilo Gábině Capové. V prvním závodě byla třináctá, ve druhém pátá. Ve své méně důležité disciplíně si lepšila i FIS body o téměř osm bodů. Na 22. – 24. místě se v první závodě seřadily Kateřina Kotrlová, Nikola Bubáková a Veronika Rudolfová. Aneta Fleischerová byla třicátá, Sára Kotabová odstoupila. Druhý závod absolvovala už pouze Gábina Capová, ostatní se přesouvali k dalším závodům do švédské Kiruny.

FIS potvrdila konání Světového poháru žen v rychlostních disciplínách v kanadském Lake Louise. Ženy tedy letošní zámořský program mají, na rozdíl do mužů, kompletní. Závody se uskuteční v plánovaném termínu 2. – 4. prosince a těšit se tak můžeme na Ester Ledeckou a Kláru Křížovou.

Výsledky z prvního obřího slalomu najdete zde.

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgence, archiv M.Dubovská

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři