×
Čtyřlístek žen pro obří slalom na ZOH v Pchjongčchangu

Čtyřlístek žen pro obří slalom na ZOH v Pchjongčchangu

11.02.2018

Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ester Ledecká a Gabriela Capová. To jsou čtyři jména, u kterých bude na startu olympijského obřího slalomu v pondělí 12. února svítit CZE a vlát česká vlajka. Na svůj závod se už hodně těší. Info o sjezdu mužů: kvůli počasí přeložen na 15. 2., super-G mužů proto posunuto na rezervní den 16.2.

České ženy se v Pchjongčchangu shodují. „Počasí zatím bylo celkem dobré, ale už opět přituhuje, takže už teď je pořádná kosa,“ říkají jednohlasně. Martina Dubovská i Kateřina Pauláthová mají s místními svahy i počasím zkušenosti, obě dvě zde v minulosti závodily v rámci Far East Cupu (Dubovská loni, Pauláthová 2015) a obě si zde ve svých hlavních disciplínách vyjely potřebné body. „Svah se mi líbí, je profilem podobný Černé sjezdovce ve Špindu,“ hlásí Kateřina Pauláthová. Také proto Kača závěrečnou čtyřdenní přípravu před ZOH absolvovala právě ve Špindlu, kde mohla obřák, svou nejoblíbenější disciplínu na Černé sjezdovce trénovat. Loni na MS ve Sv. Mořici Kateřina obsadila v obřáku 29. místo. Po sezóně byla na operaci s předním zkříženým vazem v koleni a letos se stihla vrátit před ZOH do formy. Na Kronplatzu v obřáku jela už velmi obstojně a o týden později přišly první body v SP v alpské kombinaci v Lenzerheide.

Martina Dubovská se věnovala poslední dobou hlavně slalomu, v něm letos  2x bodovala v SP (26. místo Zagreb a 29. místo Levi). „Uvidíme, jak to v závodě dopadne, tím, že jsem se věnovala v poslední době jen slalomu, nevím jaký výsledek v obřáku úplně očekávat. Dám do toho ale maximum,“ říká.  

Poprvé zde startují Gábina Capová a Ester Ledecká.

„Dnes jdeme na volné ježdění po závodní pistě, tak uvidíme, jaké to bude,“ sděluje Gábina Capová, jejíž nejúspěšnější disciplínou je slalom – letos v něm poprvé bodovala v SP (19. místo Kranjska Gora) – ale v obřím slalomu udělala také pořádný kus práce, když se během dvou sezón vypracovala z čisté slalomářky na závodnici s dvěma plnohodnotnými disciplínami.

Ester Ledecká v alpském lyžování jezdí hlavně rychlostní disciplíny, v nichž exceluje. Obří slalom jela pouze na úvod sezóny v Söldenu. „Zatím je v pohodě,“ oznamuje Tomáš Bank a dodává: „Je jednou z těch, co je citlivější na jetleg, ale už se to srovnává.“ Nejen ona bojuje s jetlegem. Zatímco muži byli víceméně v pohodě, holky zase tolik ne. „Tím, že jsme hned po příjezdu šly na kopec, jsme trochu unavené, škoda, že jsme nemohly přijet dřív,“ podotkla Martina Dubovská, ale jedním dechem a s úsměvem dodává, že to zvládnou. Holky měly původně odlétat o dva dny dříve, ale dodatečné nominace kluků a nutnost je do dějiště přepravit do zahájení tréninku sjezdu, jejich odlet o dva dny odsunula.

Před samotným závodem panuje dobrá nálada. „Na závod se těšíme, budeme makat a doufáme v co nejlepší výsledek,“ shodují se české reprezentantky.

Obří slalom vysílá v přímém přenosu ČT a Eurosport 1. Eurosport 2 během dne pak nabídne několik repríz v různě dlouhých časových úsecích. 1. kolo začíná v 2.15 SEČ, druhé v 5:45 SEČ.

Sjezd mužů byl kvůli silnému větru přes 70 km/h a nepříznivé předpovědi počasí přeložen na 15. února. Start je plánovaný na 3.00 SEČ. 15. února se původně mělo jet super-G a to bylo posunuto na rezervní den 16. února, start plánován opět na 3.00 SEČ.

(EK)

Photo: Archiv M.DubovskáToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři