Chroustovský v závodech mládeže vybojoval třetí místo ve slalomu, stupně vítězů atakovala i Hordossy

Chroustovský v závodech mládeže vybojoval třetí místo ve slalomu, stupně vítězů atakovala i Hordossy

3 min 38 s

Mezinárodní závody mládeže proběhly ve čtvrtek a v pátek ve francouzském Val d'Isére. Závodilo se v kategorii dívek i chlapců do 14 a 16 let v disciplínách slalom a Super-G. Z českých reprezentantů vybojoval stupně vítězů třetí ve slalomu David Chroustovský. O bednu bojovala i Eliška Hordossy, jež ve slalomu obsadila pátou příčku.


Chlapci do 14 let odstartovali svůj program čtvrtečním superobřím slalomem. Osmé místo pro sebe urval Jan Pešl, David Chroustovský zaznamenal 14. pozici. Antonie Pantůčková se nacházela ve čtvrté desítce na 35. místě, Sara Folwarczna dojela na 47. příčce.

Starší kategorie do 16 let začala slalomem. David Janda vybojoval pozici české jedničky za 18. místo, ve 33. čase dokončil závod Oliver Kašing a na 42. příčce ve výsledkové listině figuroval Filip Fuchs. V soutěži dívek o stupně vítězů bojovala Eliška Hordossy, jež se ve finále musela spokojit s pátým místem s odstupem necelé vteřiny na třetí Francouzku Charbotelovou. V součtu časů obou kol obsadila 36. příčku Viktorie Dlouhá a 43. byla Viktorie Nela Lukášková.

V pátek si mladší se starší kategorií prohodily disciplíny. Skvělý výsledek zaznamenal David Chroustovský, jenž v součtu obou jízd disponoval ve slalomu třetím nejlepším časem, za vítězem Tomou z Rumunska zaostal o necelé čtyři desetiny. Mezi dívkami Antonie Pantůčková uzavřela čtvrtou desítku, o dvě příčky za krajankou byla Sara Folwarczna.

 

Superobřím slalom měla před sebou starší kategorie, přičemž Oliver Kašing předvedl solidní jízdu s výsledným 16. místem. Jako 24. nejrychlejší projel cílem David Janda, 29. příčku obsadil Filip Fuchs. Eliška Hordossy atakovala nejlepší desítku, aby nakonec skončila třináctá, ve třetí desítce se umístila 31. Viktorie Nela Lukášková a v páté 43. Viktorie Dlouhá.Pomoc Ukrajině