Český pohár v Albrechticích zná své vítěze

3 min 34 s

V Albrechticích v Jizerských horách proběhla 19. – 22. ledna třetí série závodů Českého poháru v alpských disciplínách. Na programu byly dva obří slalomy a dva slalomy v kategorii mužů a žen. Závodů se zúčastnilo 176 závodníků z třinácti zemí: České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Itálie, Belgie, Velké Británie, Austrálie, Lotyšska, Ruska, Běloruska, Turecka a Tchajwanu. Na startu nechyběli reprezentanti ‚A‘ týmu ČR Ondřej Berndt a Filip Forejtek.

V obřích slalomech si zajistili double Ondřej Berndt a Karolína Kloučková. Berndt zvítězil také ve druhém slalomu. Ve všech třech závodech si vybudoval víc než vteřinový náskok. V prvním slalomu ho ale potrápil mladý Jan Zabystřan, který se radoval z prvního vítězství v ČP mezi dospělými a také z prvního slalomového výsledku kariéry pod třicet FIS bodů (26,50). V ženách zvítězila v prvním slalomu Petra Kotrlová, ve druhém v rámci ČP si už třetí vítězství sezóny připsala její starší sestra Kateřina. V závodě FIS byla ale nejrychlejší Maria Škanova z Běloruska (v SP v Zagrebu poprvé v kariéře dosáhla na bodované umístění), Kateřina Kotrlová byla druhá.

Celkově vede Český pohár s 391 body Michal Staszowski (Ski Mosty), o 11 bodů za ním jsou je s 380 body Ondřej Berndt (Bižu Jablonec) a na děleném třetím místě jsou s 280 body Daniel Paulus (LK Radhošť) s Janem Skořepou (LV VS Praha).

V ženách se vedení ujala Klára Pospíšilová s 420 body (ČKL Harrachov), druhé místo udržela s 360 body Kateřina Kotrlová (ST Vsetín) a na třetí pozice se propracovala s 320 body Nikola Bubáková (Spartak SK Vrchlabí).

Výsledky záovdů ČP v Albrechticích najdete zde.