Český pohár pokračoval obřími slalomy ve Peci pod Sněžkou, zvítězili Zouharová a Koula

6 min 25 s

Druhou zastávku má za sebou Český pohár dospělých v alpském lyžování. Za mrazivého počasí se naši lyžaři utkali ve dvou obřích slalomech v Peci pod Sněžkou a po oba dva dny měli vítězové stejné jméno: teprve prvním rokem juniorka Natálie Zouharová a domácí nadějný junior Jan Koula. Zouharová se tak dostala do čela soutěže v ženách, juniorkách i mladších juniorkách, v mužích nadále vede po třech výhrách z úvodních Albrechtic Marek Müller, stejně tak v juniorech a mladší juniory vede Adam Klíma.

Ředitelka závodů Blanka Sochorová zhodnotila soutěžní víkend následovně: „Já si myslím, že to byly pěkné závody, samozřejmě tomu nahrálo i počasí, které opravdu vyšlo. Trať byla perfektní, podle mě všechno klapalo a je škoda, že nedorazilo více lidí, protože takových náročných a členitých kopců na obřák v Česku zase tolik nemáme. Myslím si, že by naši závodníci měli na těchto svazích trénovat a učit se na nich závodit. Každopádně by bylo fajn kalendář závodů lépe sladit s Polskem a Slovenskem, aby naše země závodníci objížděli navzájem. Chceme i nadále udržet standard finančních odměn pro tři nejlepší a absolutní vítěze, který činí celkově 44.000,-Kč.“

První obří slalom vyhrála Natálie Zouharová před Ninou Zbořilovou, která po prvním kole vedla o devět setin před Zouharovou a třetí byla Viktorie Vydrová. V mužích byl nejrychlejší Jan Koula, druhé místo obsadil Miks Zvejnieks (LAT) a třetí Adam Klíma. Třetí místo v rámci ČP a 60 bodů do hodnocení soutěže získal v závodě 4. Adam Zika. Druhý závod ovládla rozdílem 1,75s  Natálie Zouharová, druhá skončila Barbora Svatošová, třetí Viktorie Vydrová. V mužích opět zvítězil Jan Koula, druhé místo patřilo Fabianovi Golovi, třetí byl Miks Zvejnieks (LAT). Třetí místo v rámci ČP a 60 bodů do hodnocení soutěže získal v závodě 4. Adam Klíma.

Závody přinesly zlepšení bodů hned několika závodníkům. Na první rok velmi dobrý průměr 49,10 FIS bodů si v Peci vyjela Zouharová, Barbora Svatošová zajela své dosavadní maximum v podobě průměru 70,69 FIS bodů, Zbořilová první den 55,24 a taktéž Fabian Gola si druhý den vyjel dosud nejlepší obřákové body 48,29.

Seriál se nyní přesouvá do Špindlerova Mlýna k rychlostním disciplínám, které se jedou jako mezinárodní mistrovství České republiky. Na programu jsou dva sjezdy (jeden FIS a jeden mistrovský), super-G a alpská kombinace. Je už to potřetí v řadě, co se v novodobé historie ČR pojedou závody ve sjezdu, potažmo mistrovství v této disciplíně.

Přehled výsledků českého poháru FIS v Peci pod Sněžkou najdete zde.

K hodnocení ČP: V letošní sezóně se závody do hodnocení započítávají následovně:

Počet odjetých závodů v jednotlivých disciplínách Počet závodů započítávaných do ČP