České závodnice čeká víkend v Kranjske Gore. Na startu Jelínková a Dubovská

České závodnice čeká víkend v Kranjske Gore. Na startu Jelínková a Dubovská

4 min 3 s

Další zastávkou Světového poháru žen je slovinská Kranjska Gora. Na víkend jsou naplánovány dva závody. V sobotu se pojede obří slalom, ve kterém bude české barvy hájit Adriana Jelínková. V neděli ji pak při slalomu doplní Martina Dubovská.


Adriana Jelínková si na úvodní body v letošním seriálu Světového poháru musela počkat do kanadského Tremblantu. Tam prolomila dosavadní prokletí a v obřím slalomu se umístila na 29. příčce. Následoval přesun do rakouského Mayrhofenu, kde v rámci Evropského poháru zapsala šestnáctou pozici.

 

Hned po Vánocích následoval závod Světového poháru v Lienzi, kde byla Jelínková v obřím slalomu na bodech na 27. místě, nicméně při slalomu nedokončila první kolo.

 

Jelínkovou kromě sobotního obřího slalomu, jehož první kolo začíná v 9:30, čeká i nedělní slalom. „Ve Slovinsku se na trať dostanu až v závodní den, už se těším. Doufám, že se mi podaří zajet obě kola rychlá, to se mi zatím moc nepovedlo,“ říká. 

 

Na startu ji v neděli doplní Martina Dubovská. Té na úvod sezony skvěle vyšly závody ve finském Levi, bodovat také dokázala 26. místem v Killingtonu a 24. příčkou v Courchevelu.

 

S koncem roku ale spokojená nebyla, jelikož se v Lienzu nedokázala kvalifikovat, když měla problém s rychlostí jízdy. Nakonec se ztrátou přes pět sekund skončila na 49. místě.

 

„Hned na Nový rok jsme odjeli do Itálie, kde jsme tři dny trénovali. Pak jsme se přesunuli do Slovinska. V pátek jsem měla volno, v sobotu uvidím, jestli nám stav sjezdovky po obřím slalomu dovolí trénink před nedělním závodem,“ nechala se slyšet elitní česká lyžařka. 

 

„Doufám, že všechno zlé jsme nechali v minulém roce. Závody v Lienzi totiž nebyly ideální. Snad to teď vyjde podle představ a užiju si to,“ doufá před závodním víkendem Dubovská.

 

Nedělní závod, v němž bude dvojí české zastoupení, začíná taktéž v 9:30.Pomoc Ukrajině