×
České sjezdařky zahájily přípravu na sezónu u moře

České sjezdařky zahájily přípravu na sezónu u moře

25.06.2015

Šárka Strachová, Klára Křížová, Martina Dubovská, Kateřina Pauláthová a Gabriela Capová – to je složení A týmu ženské reprezentace ČR ve sjezdovém lyžování pro sezónu 2015/2016. Zatímco hvězda týmu Šárka Strachová své posezónní volno trávila v klidu domova, aby následně zahájila tvrdou čtyřměsíční kondiční přípravu, ostatní členky národního týmu zavítaly na závěr svého volna k moři a pojaly to jako start do nové sezóny.

Klára Křížová si v květnu dopřála volno, většinu času trávila odpočinkem v rodném Zlíně, během něhož si narychlo odskočila k moři do Chorvatska. Od začátku června se už ale naplno věnuje kondičnímu tréninku. „Letos jsem se rozhodla pro trochu jiný model přípravy. Červen a červenec se budu plně věnovat kondičnímu tréninku a na sníh pojedu poprvé až v srpnu,“ plánuje Klára a dodává: „Do finále momentálně směřují také jednání ohledně toho, s kterým zahraničním sjezdařským týmem se letos budu připravovat. Ve hře jsou stále dva týmy, během následujícího týdne bych snad měla být chytřejší a už vědět co a jak,“ těší se na další spolupráci Klára.

Reprezentantky Martina Dubovská, Kateřina Pauláthová a Gabriela Capová si společně na konci května vyrazily k moři na Krétu. Celou záležitost pojaly rekondičně a během pobytu rozhodně nezahálely. Zvlášť pro rekonvalescentky Martinu a Kateřinu to byl určitý restart. Kateřina K tomu říká: „Jen čtyři dny před odletem na Krétu jsem konečně po mnoha týdnech odložila berle. Byl to skvělý pocit. Každý den jsem chodila na procházky, cvičila a plavala, což asi pomohlo ze všeho nejvíc, protože pak se mi vždycky zlepšila chůze.“  Nové síly u moře nabírala také od únorového MS nemocná Martina Dubovská. „Denně jsem cvičila a postupně nabírala síly. Nebylo to po tak dlouhé době jednoduché a tak jsem se to snažila brát s nadhledem.“ To Gábina Capová byla jako jediná z přítomných zcela zdravá a tak kromě regenerace u moře polykala denní tréninkové dávky. Rovněž nyní je Gábina u moře, tentokrát v Chorvatsku, kde se naplno věnuje kondičnímu tréninku. To Martina Dubovská momentálně čas tráví na francouzském ledovci v Les deux Alpes, kde je společně se svým trenérem Janem Dubovským, asistentem Tomášem Hvoreckým a tréninkovou partnerku Petrou Kotrlovou. „Nedávno jsem si byla ve Schladmingu u Völklu pro nové lyžáky značky Dallbelo, které jedu vyzkoušet na dvoutýdenní soustředění do Francie. Také jsem si u Völklu vyzvedla nové lyže na trénink sjezdu a super-G. Už se strašně moc těším, až to všechno vyzkouším,“ říká po sněhu hladová Martina. „Na sněhu jsem nestála dlouhé čtyři měsíce a tak ze začátku budu jezdit hlavně na techniku. V červenci se už snad budu moci naplno opřít do kondičního tréninku, pokud všechno půjde dobře,“ udržuje si nadhled nad nepříjemnou infekcí, jež ukončila už počátkem února její sezónu, Martina.

Kateřina Pauláthová, která se rovněž zotavuje po nepříjemném zranění kolene a kotníku ze začátku března v Japonsku, se také nemůže dočkat prvního sněhu. „První soustředění na sněhu plánujeme na 13. července do Les duex Alpes. Budeme lyžovat týden, věnovat se technice a ježdění na pocit a doprovázet mě budou oba rodiče. Pak mě čeká společně s tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou od 25. července kondiční soustředění v Lípa rezortu no a v srpnu další soustředění na sněhu opět ve Francii. Tam už by měl být přítomen můj kompletní tým včetně Petra Lajkeba. To všechno je ale ještě relativně daleko, zatím se s trochou nadsázky učím teprve znovu pořádně běhat. Dvě minuty běžím, dvě minuty jdu a tak dál… kotník je zatím hodně citlivý,“ připomíná své zdravotní peripetie s osteochondrózou Kateřina a rázně dodává: „Do lyžáky ho ale narvu a koleno drží taky docela dobře. Makám, abych na tom byla co nejlíp, odrazy a sprinty jsou sice zatím vyloučené, ale jezdím na kole, chodím na tury do Beskyd, plavu, dělám dřepy a cvičím,“ uzavírá rozhovor Kateřina.

Našim reprezentantkám přejeme hodně zdraví a co nejúspěšnější vstup do letošní přípravy!

 

(EK)

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři