Češi skončili v olympijském týmovém závodě v osmifinále

Češi skončili v olympijském týmovém závodě v osmifinále

3 min 45 s

Poslední závod v alpském lyžování na zimních olympijských hrách v Pekingu je minulostí. Češi ve složení Tereza Nová, Elese Sommerová, Kryštof Krýzl a Jan Zabystřan v paralelní soutěži týmových družstev nestačili v prvním kole na favorizovanou Francii a skončili v osmifinále.


Češi se v prvním kole střetli s Francií, kterou reprezentovali Tessa Worleyová, Alexis Pinturault, Coralie Frasseová Sombetová a Mathieu Faivre. 

Úvodní souboj byl mezi Tessou Worleyovou a nováčkem na olympijských hrách Elese Sommerovou. Češka rozjela svou jízdu velmi dobře, postupně však na zkušenou Francouzku ztrácela. Na konci trati navíc minula bránu a byla diskvalifikována.

O první český bod poté bojoval Kryštof Krýzl proti loňskému vítězi velkého křišťálového glóbu Alexisi Pinturaultovi.  Českému závodníkovi nevyšel start a celou jízdu musel svého protivníka stíhat. Stíhací jízda se mu však nepovedla a s Francouzem v cíli prohrál o 22 setin. 

Francouzi měli s dvěma body na kontě postupový mečbol a Tereza Nová musela, aby udržela postupovou naději, proti Frasseové Sombetové bodovat. Od startu však ztrácela, těsně před cílem navíc upadla a o postupu Francouzů tak bylo jasno. 

Jediný český bod za rozhodnutého stavu přidal na české konto Jan Zabystřan, který si připsal cenný skalp úřadujícího mistra světa v obřím slalomu Mathieu Faivra. Snížil tak na konečných 1:3. 

„Jsem za ten skalp a tu jízdu rád. Medaile se za to bohužel nedávají, ale jako tým si myslím, že jsme proti takovým favoritům předvedli slušný výkon a nemáme se za co stydět,“ zhodnotil Zabystřan pro Českou televizi. Češi obsadili 14. příčku. 

 

Ze zlatých medailí se radovalo Rakousko, které ve finále porazilo Němce. Bronz vybojovali na úkor Američanů Norové.

 

(AM)Pomoc Ukrajině