Češi na svazích v Rakousku a Itálii nebodovali

Češi na svazích v Rakousku a Itálii nebodovali

4 min 5 s

Páteční závody Světového poháru v alpském lyžování tentokrát radost českým závodníkům nepřinesly. V ženském slalomu v rakouském Lienzu ani v mužském superobřím slalomu v italském Bormiu se českým reprezentantům nepovedlo dosáhnout na bodované příčky.


Slalom na svahu v rakouském Lienzu nabídl hned dvě česká želízka v ohni. Na start se vypravily Martina Dubovská a Adriana Jelínková, která dokázala bodovat ve čtvrtečním obřím slalomu. S náročnou tratí prvního kola se ale nedokázaly popasovat.

Aktuálně 53. žena Světového poháru Martina Dubovská bojovala s tratí prvního kola už od samého začátku. Nedařilo se jí ale chytit dobrý rytmus a na svahu velmi rychle nabírala ztrátu. Slalomářská specialistka měla zejména problém s rychlostí jízdy, na jednotlivých úsecích i bez větších technických chyb výrazně zaostávala a nakonec se ztrátou přes pět sekund skončila na 49. místě.

Adriana Jelínková, která ve čtvrtek bodovala v rámci obřího slalomu za 27. místo, páteční slalom nedokončila. Už krátce za startem výrazně podjela dvě branky a osudnou se jí stala první vlásenka ve vrchní části svahu.

Páteční závod vyhrála suverénka Světového poháru Mikaela Shiffrinová, která druhou v pořadí Němku Lenu Dürrovou porazila o 2,34 sekundy. 

Zabystřan skončil ve čtvrté desítce
Superobří slalom v italském Bormiu navázal na čtvrteční sjezd, v němž Jan Zabystřan obsadil 52. místo a se svou jízdou nebyl příliš spokojený. Páteční Super G mu sice vyšlo o poznání lépe, ale ani tentokrát to na body nestačilo.

Český reprezentant startoval mezi posledními s číslem 56 a neměl už tak zrovna ideální podmínky pro svou jízdu. V cíli obsadil konečné 39. místo se ztrátou čtyř sekund a dvou setin na Švýcara Marca Odermatta, který si prvním vítězstvím v této disciplíně v aktuální sezoně pojistil vedení ve Světovém poháru.

 

Foto: Christophe Pallot/Agence ZoomPomoc Ukrajině