Celine Sommerová si ve Špindlu odbyla debut mezi elitou, Jelínkové chybělo k postupu půl vteřiny

Celine Sommerová si ve Špindlu odbyla debut mezi elitou, Jelínkové chybělo k postupu půl vteřiny

4 min 41 s

Nedělní slalom měl ve startovní listině hned šestici českých závodnic, připojily se sestry Sommerovy. Martina Dubovská potvrdila předpoklady a postoupila, Adrianě Jelínkové chybělo na třicátou závodnici půl vteřiny.


Stejně jako v sobotu, tak i v neděli bojovala Adriana Jelínková o postup do závěrečných metrů. Bohužel opět neúspěšně, za poslední postupující zaostala rozdílem půl vteřiny.

„Převažuje zklamání. Jízda nebyla vyloženě špatná, ale jsem si vědoma chyb, které mě stály bodované umístění. Musím více trénovat a závodit, dokázala jsem si, že i ve slalomu mám na dobré výsledky,“ prohlásila loni ještě za Nizozemsko závodící lyžařka.

Sympatickým výkonem se prezentovala Gabriela Capová, která nakonec ani v nedělním závodě nezapsala platný čas.

„Nedělní jízda byla lepší, živější, povedly se mi nějaké úseky. Koleno při jízdě nebolelo, ale cítím ho, mám ho nateklejší, absence tréninků je znát,“ řekla žena, která se pomalu, ale jistě dostává do závodního tempa.

Další české lyžařky především sbíraly zkušenosti. Elese Sommerová útočila na umístění ve čtvrté desítce, nakonec se musela spokojit se 42. místem.

Ve výsledkové listině figurovala o jednu příčku za starší sestrou Celine Sommerová. „V mé jízdě byly chyby, hlavně v horní části mě rozhodila jedna z bran a musela jsem se dostávat zpátky do rytmu. Ve výsledku mám ale obrovskou radost, že se mi povedlo dojet do cíle a získat cenné zkušenosti,“ zhodnotila své počínání debutantka ve Světovém poháru.

První kolo uzavřela Klára Gašparíková, jež v cíli rozdávala úsměvy a pozitivní energii, podařilo se jí totiž jízdu dokončit. „Dojela jsem, a to je hlavní. Byla tam chyba před rovinkou a lovila jsem hůlku, ale dobojovala jsem to až do cíle, takže převládá spokojenost,“ nechala se slyšet jednadvacetiletá lyžařka.

Existuje jedna věc, na níž se shodly všechny české lyžařky, a sice že atmosféra byla fantastická. Kromě Martiny Dubovské startovaly domácí závodnice až na závěr prvního kola, ovšem fanoušci vydrželi čekat a bouřlivě povzbuzovali každou bojovnici zvlášť, aby ji nakonec odměnili hlasitým potleskem za odvahu vůbec se ze sjezdovky spustit.Pomoc Ukrajině