Capová poprvé bodovala Evropského poháru, vybojovala 30. místo ve slalomu

3 min 14 s

V pátek 21. února 2014 startovala posedmé v evropském pohárovém klání a poprvé v kariéře bodovala.

Zatímco naše lyžařská pozornost byla zaměřena na zimní olympijské hry, na svazích se už opět konají další závody. Členka reprezentačního A týmu žen a čerstvá juniorská mistryně ČR ve slalomu Gabriela Capová v pátek ve svém 7. startu v Evropském poháru FIS v alpském lyžování získala svůj první bod. Do večerního slalomu tzv. Night Event v německém Bad Wiesse nastoupila se startovním číslem 40 a obsadila 30. místo! Dodejme, že v tomto závodě jako další z našich skončila Veronika Rudolfová 32., Michaela Smutná nedokončila první kolo.

Oficiální výsledky závodu najdete zde.

Tento první vybojovaný bod zařadil Gabrielu Capovou na 88. místo v pořadí slalomu Evropského poháru. Už o den dříve skončila ve stejném středisku ve slalomu EP na 27. pozici, proč ale za tento výsledek nebrala evropské body? Vysvětluje Ivan Cap, otec a head couch týmu: "Protože ve 2. kole udělala velkou chybu a v součtu časů překročila o 0,7 sekundy 108% čas vítězky, takže umístění  super, ale podle pravidel bohužel bez pohárových bodů ... škoda těch cca 4 bodíků, ale druhý den si to vynahradila a splnila tak hlavní letošní cíle, které jsme si dali: bodovat v Evropském poháru a dvakrát se umístit do 30. místa."

Gabrielu tak další splněné postupné mety v kariéře jistě povzbudí před nadcházejícím Mistrovství světa juniorů v Jasné, kde příští týden startuje.