Bílá v Beskydech hostila univerzitní a juniorské mistrovství České republiky v technických disciplínách

3 min 23 s

Od 12. do 13. února se ve SKI areálu Bílá konalo univerzitní a juniorské mistrovství České republiky ve slalomu a obřím slalomu. Akademickými mistry republiky se v obřím slalomu stali Ondřej Surkoš a Alena Labaštová, slalom ovládli Michal Staszowski a Gabriela Capová.

Celou akci otevřel v sobotu 12. února závod mužů v obřím slalomu. Nejrychleji si s tratí poradil Ondřej Surkoš, o 36 setin před Markem Müllerem (r. 1998), třetí skončil Polák Bartolomiej Sanetra. Po mužích se na obřákovou trať vydaly i ženy. Univerzitní mistryní České republiky se v této disciplíně stala Alena Labaštová.

Neděle byla ve znamení slalomu. Nejrychlejší v součtu obou kol byl Michal Staszowski, před Ondřejem Berndtem. Na třetím místě závod dokončil Slovák Martin Hyska. Vítězkou univerzitního slalomu žen se stala Gabriela Capová, která se jen před pár dny vrátila ze svých druhých olympijských her, na kterých ve slalomu obsadila 32. místo.

V Bílé se také jelo o juniorské tituly v točivých disciplínách. Juniorskou mistryní republiky v obřím slalomu se stala Linda Trejbalová, mistrem Marek Müller (r. 2004). Nejlepší slalomářkou mezi juniorkami byla Celine Sommerová, mezi juniory Adam Klíma.