×
Berndt bodoval 2x v Evropském poháru, Zabystřan na SP v Madonně vypadl a další dvoje bedny Gašparíkové

Berndt bodoval 2x v Evropském poháru, Zabystřan na SP v Madonně vypadl a další dvoje bedny Gašparíkové

09.01.2020

Ondřej Berndt má za sebou úspěšný dvojblok v Evropském poháru. Potřetí v kariéře se mu podařilo v této druhé nejvyšší soutěži alpských lyžařů bodovat. Jan Zabystřan na SP v Madonně di Campiglio nedokončil první kolo a juniorská reprezentantka Klára Gašparíková se po úvodním třetím místě v závodě FIS v Pile postarala o další dvoje stupně vítězů.

Pro Ondřeje Berndta se jedná o třetí a čtvrté body kariéry do Evropského poháru. Ve francouzském středisku Vaujany jich za 27. a 29. místo ve slalomu 5. - 6. ledna získal šest. Předchozí dvě Ondrova bodovaná umístění v EP se vztahují k sezóně 2012/2013, ve které zajel sedmnácté místo v City Event a třiadvacáté ve slalomu. 

„To, že se mi podařilo zabodovat, je hodně fajn, nicméně první den jsem nejel moc dobře. Body se mi ten den podařilo získat jen díky velkému výpadku soupeřů. Věděl jsem, že se vypadává, a tak jsem totálně pojistil druhé kolo. Druhý den už byly mé jízdy o něčem jiném a i když se mi nepodařilo vyhnout se chybám v prvním kole, tak jsem druhé kolo zajel velmi slušně a vydalo to na další body," říká skromně Ondřej Berndt s tím, že doufá, že těmito výsledky se chytí směrem k dalším velkým závodům. „V tréninku totiž jezdím rychle, ať mám srovnání například s Chorvaty z SP nebo jinými závodníky, bohužel jsem to ale v závodech zatím neukázal, tak snad se teď odrazím,“ přeje si Ondra.

Jan Zabystřan sice v Madonně di Campiglio nedojel do cíle, ale na trať vyrazil více než dobrým tempem, za které zaslouží pochvalu. 

Klára Gašparíkoví v italské Pile na závodech kategorie FIS zajela další dvě podiová umístění. Stříbrný stupeň v obřím slalomu z prvního dne (již jsme psali) doplnila stříbrem a bronzem ve slalomu, zajela bodově své slalomové kariérní maximum a svůj bodový průměr vylepšila o bezmála dva body. Doplňme ještě, že závodů se účastnil a kategorii U18 v obřím slalomu vyhrál David Kubeš (celkově mezi muži skončil na 9. místě), kteří společně s B. Novákovou již 10. ledna startují na YOG v super-G. Pro Novákovou se jedná o vůbec první start letošní sezóny po těžkém úrazu kolene z února 2019.

(EK) 

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři