Barbora Nováková zvítězila na neoficiálním mistrovství světa žáků v alpském lyžování!

2 min 9 s

Mladičká česká žákovská reprezentantka a úřadující trojnásobná mistryně ČR 2016 Barbora Nováková dnes dosáhla zatím největšího úspěchu na mezinárodním poli. V konkurenci nejlepších žáků světa zvítězila na prestižním mezinárodním závodě Trofeo Topolino v obřím slalomu kategorie U14. Gratulujeme!

Závod je považován za neoficiální mistrovství světa v této věkové kategorii a jeho vítězové a další medailisté se obvykle těší budoucímu zájmu výrobců lyží a tak uspět na tomto závodě je nejen fantastickým úspěchem, ale i perfektním vkladem do budoucna.

Mezi vítězi Trofeo Topolino můžeme najít takové hvězdy jako byli a jsou Benjamin Raich, Šárka Strachová, Veronika Velez Zuzulová, Petra Vlhová, Anja Pärssonová, Janica Kosteličová, Lindsey Vonnová, Lara Gutová, Nidia Fanchiniová, Anna Fenningerová nebo Mikaela Shiffrinová a další.

Další čeští závodníci si v obřím slalomu U14 vedli také velmi slušně. Adam Linhart byl 11. a Šimon Šnajdr 13. Druhá Češka Alena Labaštová obsadila 21. místo.