Alpští lyžaři rozjeli MSJ ve Francii

Alpští lyžaři rozjeli MSJ ve Francii

3 min 28 s

Portes du Soleil hostí na přelomu ledna a února mistrovství světa juniorů včetně českých zástupců. V úterý odstartoval šampionát závody ve sjezdu. Češi brali mezi muži 25. místo Patrika Forejtka, Marek Müller obsadil 32. pozici, Štěpán Kroupa skončil 38. Hana Semeráková byla rovněž jako Forejtek 25.


Čeští sjezdaři vstoupili do šampionátu ve Francii pod vedením trenéra Petra Záhrobského a u můžu i žen se dokázali vmáčknout do nejlepších 25 závodníků.

 

„Dnešní závod hodnotím kladně. Trať byla skvěle připravená. Můj cíl bylo zajet do dvacátého místa, což se o necelé dvě desítky nakonec nepovedlo,” hodnotil první závod nejlepší Čech Forejtek.

 

A skutečně, mladému závodníkovi chybělo pouhých 0,18 setin sekundy k proklouznutí do vysněného pořadí.

 

„Zkazil jsem to v druhé části trati, tam se dalo jet rychleji. I tak jsem ale s 25. místem spokojen,” zůstával pozitivní.

 

Mezi dívkami mělo Česko jedinou zástupkyni v podobě Hany Semerákové, která se v konečném zúčtování musela spokojit s 25. pozicí.

 

„Závod hodnotím pozitivně, i když to není nějaký vysněný výsledek. Dalo mi to obrovskou zkušenost do budoucna,” povídala Semeráková po sjezdu.

 

“Jízda nebyla bezchybná, aktuálně ale nemám natrénováno na víc. Trať byla výborná se skvělými podmínkami. Těžký členitý kopec, nějaké skoky, v životě jsem nejela takovou trať. Jsem ráda, že jsem se s tím dokázala poprat. Teď půjde o to vzít si z toho co nejvíc a předvést v budoucnu něco lepšího,” plánovala do dalších závodů.

 

Ve Francii se už ve středu rozjede Super G, na které naváže týmová kombinace, týmový paralel, slalom a obří slalom.Pomoc Ukrajině