Alpští lyžaři na EYOF 2019

3 min 18 s

Výprava alpských lyžařů se v první polovině února zúčastnila Evropského olympijského festivalu mládeže v bosenském Sarajevu. Dle nominačních kvót byli nominováni čtyři dívky a čtyři chlapci, které doprovázel čtyřčlenný tým trenérů.

Celý program alpských disciplín poznamenalo nepříznivé počasí. Organizátoři hned na úvod museli kvůli předpokládanému silnému větru a sněžení přehodit pořadí disciplín a začínalo se tak slalomem. „Jinak silná česká disciplína se našim závodníkům vůbec nepovedla a nikdo z dívek ani chlapců závod nedokončil,“ uvedl šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Dalším závodem v pořadí byl obří slalom dívek, kde si Bára Nováková dojela pro solidní 22. místo a Natálie Zouharová skončila 38. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl prvním rokem junior David Kubeš, jenž byl po prvním kole sedmý a celkově obsadil 16. místo s minimálním odstupem 1,29 sekundy, a vyjel si tak nejlepší body kariéry 37,73. Druhým Čechem v cíli byl Adam Linhart, který dojel dvaatřicátý s také velmi pěkným bodovým ziskem 59,02 FIS bodů.

Závěrečnou disciplínou byla týmová soutěž družstev, kde naše družstvo ve složení Bára Nováková, Klára Gašparíková, David Kubeš a Adam Klíma obsadilo pěkné 5.-8. místo. „V prvním kole se podařilo vyřadit Velkou Británii a ve čtvrtfinále naši lyžaři bohužel nestačili na favorizované Rakušany. Všichni výše jmenovaní členové paralel týmu se ze Sarajeva přesunuli rovnou do italské Pozza di Fassa, kde v těchto dnech bojují na mistrovství světa juniorů,“ uvedl Fiedler.