×
Alpští lyžaři absolvovali kondiční soustředění v Nymburce

Alpští lyžaři absolvovali kondiční soustředění v Nymburce

12.07.2018

Již tradiční kondiční soustředění reprezentantů v alpském lyžování proběhlo od 7. – 11. července ve sportovním centru Nymburk. Počasí závodníkům velmi přálo, až na úterní průtrž mračen, která "vyšperkovala" laktátový trénink.

Společný kemp byl velmi silně obsazený. V Nymburce byl kompletní mužský „A“ tým ve složení Ondřej Berndt, Kryštof Krýzl, Filip Forejtek a Jan Zabystřan. V plné sestavě byli také členové „B“ týmu Dan Paulus, Adam Kotzman, Martin Štěpán, Jan Skořepa. Ženskou část reprezentace zastupovaly členky „B“ týmu Tereza Kmochová s Pavlou Klicnarovou a nechyběli ani junioři Klára Pospíšilová, Nikola Bubáková, Elle Sommerová, Klára Gašparíková, Tomáš Klinský, František Přikryl, Oskar Novák, David Kubeš a Adam Linhart.

Kondiční program vedlo duo Josef a František Andrlovi. František se již účastnil reprezentačních soustředění na sněhu a touto spoluprací byla započata jeho role jakožto svazového reprezentačního kondičního trenéra.

„Tréninky z dílny Andrlesportu jsou pestré, zábavné a přesně zacílené na to, co sjezdaři potřebují. Ze začátku byly tréninky zaměřené na rychlost a postupně  přecházely v dynamickou sílu až do laktátové úrovně,“ řekl šéftrenér juniorů Jan Fiedler. „Josef s Františkem také vysvětlovali závodníkům, proč a z jakého důvodu se dělají jednotlivé tréninkové části a v čem jim mohou pomoci,“ dodal Fiedler.

Po náročných trénincích i během nich se o závodníky staraly fyzioterapeutky Nikola Klinská a Barbora Hegmonová, které se pravidelně se účastní reprezentačních soustředění. Velkou péči fyzioterapeutky věnovaly především závodníkům, kteří se vracejí po zranění a nemohli se ještě zúčastnit všech tréninků. Aby jejich absence nebyla markantní, měly pro ně připravené speciální tréninky na míru.

 „V rámci vzdělávání mladých sportovců proběhla také přednáška na téma výživa pro sportovce. Byla zaměřená na potřeby lyžařů, například pro trénink na ledovcích a podobně. Přednášku realizoval Ondřej Mohyla, který rovněž působí v Andrlesport,“ uvedl Fiedler.

V průběhu soustředění proběhlo oficiální fotografování na profily sportovců.  Nechyběla ani zkouška bot Mizuno, která byla doplněná o diagnostiku chodidla. Celý reprezentační tým děkuje také firmě Gatorade za poskytnutí iontových nápojů na pitný režim během tréninků.

Soustředění bylo opět velmi přínosné jak pro závodníky, tak i celý tým kolem nich. Dozvěděli se spoustu nových poznatků a tipů, které mohou použít i nadále ke zlepšení své kondice a dosažení co nejlepších výsledků. Už teď se těším, jak bude celá nadcházející sezóna vypadat. Našim reprezentantům přeji hodně sil do tréninků a brzy na viděnou na sněhu!

Klára Křížová

Foto: www.facebook.com/josefstepanfotograf

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska