Alpské lyžování: Ester Ledecká obsadila 3. místo v obřím slalomu FIS v Les Menuires

2 min 6 s

Olympijská vítězka v super-G Ester Ledecká závěr závodní sezóny využívá ke sbírání FIS bodů v disciplínách, kterým se nemůže kvůli vytíženosti v hlavní části sezóny věnovat. Ve francouzském Les Menuires v obřím slalomu kategorie FIS obsadila 3. místo, o dva dny dříve v Prapoutel 7 Laux skončila ve slalomu sedmá.

V obřím slalomu si Ester vyjela 20,46 FIS bodů, což je její druhý výsledek sezóny. Ten první má z Jihoamerického poháru v Chile, v němž za druhé místo utržila 17,70 FIS bodů. Bodový průměr vyjetý k dnešnímu dni činí 19,08 FIS bodů, což je mírné zlepšení v porovnání s loňskou sezónou.

Sedmým místem ve slalomu v Prapoutel 7 Laux vyjela 25,40 FIS bodů, což jsou zatím její nejlepší SL body této sezóny.

Ester ale ještě sezónu nekončí, čekají ji další závody a s nimi další příležitosti k vyjetí bodů.

Výsledky obřího slalomu najdete zde, slalomu zde.