Alpské lyžaře i lyžařky čeká rychlostní víkend, Ledecká na své oblíbené trati, Zabystřan v Norsku

Alpské lyžaře i lyžařky čeká rychlostní víkend, Ledecká na své oblíbené trati, Zabystřan v Norsku

3 min 51 s

Po minulém točivém víkendu se alpští lyžaři zase vrací k závodění v maximálních rychlostech. Ženy čekají dva sjezdy a SuperG ve švýcarské Crans Montaně za účasti Ester Ledecké. Muži odcestovali do Norska a v tradičním rychlostním středisku Kvitfjell pojedou sjezd a SuperG. Oba závody by měl absolvovat i Jan Zabystřan.


Ženy za sebou mají v letošní sezóně po různých přesunech a zrušených závodech celkem pět sjezdů a pět superobřích slalomů. Další rychlostní zkoušky na ně čekají v tradičním středisku Crans Montana v Bernských Alpách v kantonu Valais.

Ve Švýcarsku už kompletní ženská část startovního pole Světového poháru od středy pilně trénuje a z českého pohledu jde zatím o velmi zajímavou štaci. Ester Ledecká totiž vykazuje po svém návratu na závodní tratě vzrůstající formu, navíc svah 70 kilometrů jižně od Bernu má v oblibě. Však před dvěma lety tu zapsala jedno ze svých dvou sjezdových vítězství na lyžích, dvakrát zde dokončila sjezd jako druhá a v kombinaci v roce 2020 si dojela pro bronz.

Alpští lyžaři tentokrát zamířili na sever, v norském Kvitfjellu je čeká také rychlostní víkend. Na programu je sjezd a Super G a chybět u toho nebude ani Jan Zabystřan. Pro něj by se měl sobotní sjezd stát desátým letošním závodem, zatím dokázal bodovat pouze v tom prvním, když obsadil ve Val Gardeně 20. příčku. Kromě startu českého zástupce samozřejmě opět můžeme očekávat souboj dvou letošních velikánů, Odermatta a Sarrazina.

 

Česká nominace pro Crans Montanu:

Ester Ledecká

 

Program:

Pátek, 16. února

10:30   Sjezd žen

Sobota, 17. února

10:30   Sjezd žen

Neděle, 18. února

10:30   Super G žen

 

Česká nominace pro Kvitfjell:

Jan Zabystřan

 

Program:

Sobota, 17. února

12:00    Sjezd mužů

Neděle, 18. února

12:00    SuperG mužů

 Pomoc Ukrajině