Alpská lyžařka Tereza Nová bodovala poprvé v kariéře v Evropském poháru, gratulujeme

4 min 48 s

Reprezentantka alpských disciplín Tereza Nová na sjezdu ve francouzském Orcieres získala ve sjezdu první body v kariéře Evropského poháru. Na sluncem zalité sjezdovce zajela výborné 20. místo v nejlepších bodech kariéry v této disciplíně. Alena Labaštová skončila na 37. místě.

Tereza Nová si v loňské sezóně na mistrovství světa v tréninku paralelu ještě před prvním závodem zranila ledvinu a sezóna pro ni tehdy předčasně skončila. Byla dokonce ve fázi, kdy se rozhodovala, zda se závodním lyžování neskončit. Nakonec se rozhodla pokračovat a letošní sezónu vsadit na rychlostní disciplíny. Podřídila jim značnou část přípravného období a vyplatilo se. Poprvé v kariéře bodovala v Evropském poháru. Dvacátým místem udělala významný krok k tomu, aby se těsně před definitivní uzávěrkou nominace, dostala na blížící se Olympijské hry.

„S výsledkem jsem hodně spokojená, konečně vše vyšlo dobře. První body z Evropského poháru jsou hezkou odměnou za tu dřinu. Jízda byla povedená, bez velkých chyb a zbytečného nadjíždění. Na celé trati byla dobrá viditelnost, v některých bránách to bylo lehce hrbolaté a rozbité, ale podařilo se mi udržet pozici a stopu, takže mi ta trať vlastně přišla v pohodě. Už v předchozích Evropských pohárech jsem byla blízko bodovaným pozicím, ale ani jednu jízdu jsem nedokázala jet bez chyb, což se dnes konečně povedlo. Snad se zítra bude dařit aspoň tak, jako dnes,“ přeje si Tereza. Pokud se tak stane, dveře na ZOH se jí otevřou dokořán.

Mimo bodů do EP si Tereza ve sjezdu vyjela také nejlepší FIS body kariéry, jejich hodnota činí 51,80.

Alena Labaštová na 37. místě také nebyla daleko do bodované pozice, chtělo jí 0,54 s. Rovněž pro Alenu představuje dnešní vyjetá bodová hodnota osobní maximum ve sjezdu, a to 70,45 FIS bodů.

V závodě zvítězila Švýcarska Juliana Suterová před novozélandským obřákovým esem Alice Robinsonovou, která startovala v dnešním sjezdu EP s posledním startovním číslem 57 a třetí byla Italka Monica Zanonerová.

Kompletní výsledky prvního sjezdu EP žen v Orcieres najdete zde. V pátek program pokračuje druhým sjezdem a o víkendu se zde konají dva obří slalomy, v nichž vedle Terezy Nové nastoupí Kateřina Pauláthová.