×
Adam Klíma vyhrál mezinárodní mistrovství Polska v obřím slalomu, David Kubeš byl třetí

Adam Klíma vyhrál mezinárodní mistrovství Polska v obřím slalomu, David Kubeš byl třetí

31.01.2020

Titul mezinárodního mistra Polska v obřím slalomu mužů si z lyžařského střediska Szczawnica odváží juniorský reprezentant Adam Klíma. Na třetím místě s minimálním odstupem deseti setin mu výborně sekundoval další juniorský reprezentant a úspěšný z letošních YOG David Kubeš. Gratulujeme.

„Bylo to docela těsné obřákové vítězství a o kousek i zlepšení FIS bodů,“ říká vítěz Adam Klíma a doplňuje: „Kopec je tady hodně členitý a trať, jak je málo sněhu, byla docela dost rozbitá. Bylo proto těžké jet bez chyby, což se mi nepovedlo, ale to asi nikomu, protože bylo na kopci spousta míst, kde se dalo chybovat. Takže jsem hlavně rád, že jsem to dokázal v těchto podmínkách dvakrát slušně sklouznout. Po tréninku z předchozího dne to platí dvojnásob. Postavili ho totiž na čtyřiadvacet metrů a skoro se to nedalo projet, takže jsem do toho závodu šel se smíšenými pocity, ale v závodě to byla docela jiná - spíš už normální stavba trati, bylo tam o nějakých 6 bran méně než v tom tréninku a to už bylo v pohodě,“ uzavře vítězný Adam Klíma.

David Kubeš skončil třetí a od jeho reprezentačního kolegy ho dělilo deset setin. „S první jízdou jsem nebyl úplně spokojený, udělal jsem v ní menší chybu, ale jinak to byla normální jízda a druhá jízda už byla v pohodě. Podobně je to i s mou spokojeností - ne úplně,ale v pohodě.“ A jak David vnímal podmínky? „Kopec je celkem dobrý, ale je tady teplo a málo sněhu. Rozhodli se to dva, možná tři dny nerolbovat a docela tím tomu pomohli, takže nakonec to šlo,“ řekl David Kubeš, pátý z YOG 2020 v SG. I pro něj to byl jeden ze dvou nejlepších obřákových výsledků jeho zatím velmi mladé lyžařské kariéry. Zítra čeká naše závodníky slalom a i s ním by rádi dobře naložili. „Zajet dvě dobé jízdy, abych byl spokojen,“ má jasno o svých cílech David Kubeš.

Výsledky obřího slalomu mužů na mistrovství Polska nejdete zde.

Photo: Archiv závodníků

 

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři