Absolutními vítezi 55. ročníku Skiinterkritéria Říčky jsou Češi

7 min 57 s

Pětapadesátý ročník skončil úspěchem českých závodníků a také pořadatelského týmu ze Ski klubu Ústí nad Orlicí, který se již tradičně svého úkolu zhostil výborně a připravil vynikající závody s perfektním servisem. Celkově závodníci České republiky získali jedenáct medailí a zvítězili v hodnocení zemí s velkým náskokem před Slováky a Švédy. Absolutními vítězi jsou Barbora Zíková a Adam Klíma. Závody natáčela Česká televize a záznam odvysílá ve čtvrtek 2. února v 17.05 hod. na televizním kanálu ČT Sport.

Ředitel závodů Jaroslav Křístek letošní ročník shrnul následovně: „Přálo nám první den počasí, druhý den se ukázala zima tak jak má být. Ani v jednom ze závodů nebyl podán žádný protest a nikdo se nezranil, což je pro nás jako pro pořadatele důležité, protože je to znamení, že se nám podařilo tratě zajistit a závody zorganizovat dobře. Trochu nás mrzí, že letos byla nižší zahraniční účast, celkově soutěžilo jen jedenáct států. Na poslední chvíli se omluvili Slovinci. Doufejme, že příští rok bude účast opět hojnější. Děkujeme také všem autorům trati, technickému delegátovi Kazimierovi Korzenowskemu (POL) a arbitrovi Ivanu Heimschildovi (SVK) za vynikající spolupráci.“

Předseda Úseku alpských disciplín Aleš Krýzl vyjádřil pořadatelskému týmu Ski klubu Ústí nad Orlicí velkou pochvalu. „Závody byly tradičně perfektně zorganizované, tratě připravené a vše probíhalo na velmi vysoké úrovni. Tímto bych chtěl celému pořadatelskému týmu ze Ski klubu Ústí nad Orlicí poděkovat za obětavou práci a přínos českému lyžování.“

Za trenérskou radu žáků se vyjádřil Petr Záhrobský mladší: „Při konkurenci, která se tady sešla jsme měli jasný cíl – zvítězit ve všem, co se dá. A to se v podstatě povedlo. Celkem jsme zvítězili v šesti závodech z osmi a absolutní vítězství jak v žačkách tak v žácích jsme získali zásluhou Barbory Zíkové a Adama Klímy také my. Cíl byl tedy splněn.“

Pořadí slalom

U14 dívky: 1. Ellie Nordberg (SWE), 2. Rebeka Jančová (SVK), 3. Nina Schippers (NED)

U14 chlapci: 1. Štěpán Kroupa, 2. David Mažgút (SVK), 3. Maksym Marjičin (UKR)

U16 dívky: 1. Elesse Sommerová, 2. Barbora Zíková, 3. Klara Janlert (SWE)

U16 chlapci: 1. Jan Borák, 2. Adam Klíma, 3. Thomas Hudson (GBR)

Pořadí obří slalom

U14 dívky: 1. Rebeka Jančová (SVK), 2. Diana Novikova (RUS), 3. Nina Schippers (NED)

U14 chlapci: 1. Adrián Petruf (SVK), 2. Ondřej Kalina, 3. Matěj Bank

U16 dívky: 1. Barbora Zíková, 2. Alica Surová (SVK), 3. Lenka Košťálová

U16 Chlapci: 1. Adam Klíma, 2. Matěj Bláha, 3. David Kubeš

Absolutní vítězové 55. ročníku Skiinterkritéria jsou Barbora Zíková a Adam Klíma.

Skiinterkritérium přijel podpořit olympijský vítěz z Londýna 2012 a stříbrný medailista z Ria 2016 a dvojnásobný mistr světa a Evropy a vítěz Světového poháru na horských kolech Jaroslav Kulhavý, který byl přítomen zahajovacímu ceremoniálu.

Záštitu nad akcí převzali také významné politické osobnosti regionu. Na zahajovacím ceremoniálu nechyběl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, na závěrečném pak hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a starosta obce Říčky v Orlických horách Jaroslav Kuchta.

Úžasná kvalita závodů byla možná i díky partnerům Coca – Cola, Innogy, Mach – líhně kuřat Litomyšl, Nadace ČEZ, Pewag, Kolowrat, Ford Auto In, Sporten, VÚB, Milka, Moldex, PCP Euro, Wanted Sport Pardubice, Fischer, Briko, Zdeněk Akademický malíř, Meixner & Hanuš obchod, spedice,  logistika, Rieter, Delta nářadí, Reklamní společnost bbcut, Zářečný Bus doprava Ústí nad Orlicí, Deník, Leki, UOTex, Lasting functional sock & wear, Geodézie, Elan, CIK TV, Carrera, Oseva Uni Choceň, EKOLA České Libchavy, Rupa, Mika, Halti skiwear, HELP silnice – železnice, ČSOB Pojišťovna, Kama Fashion & Funnction, Stavitelství Drážka, Dynastar, Rossignol, Autoneum, Lumius Energie, Italy Style Linea, bez kterých by se tyto závody nemohly uskutečnit.