×
Absolutní vítězové Českého poháru jsou Ondřej Berndt a Tereza Zahálková

Absolutní vítězové Českého poháru jsou Ondřej Berndt a Tereza Zahálková

02.04.2018

Český pohár, dlouhodobá celosezónní soutěž, v níž závodníci sbírají body za umístění v jednotlivých vypsaných závodech, již tradičně vyvrcholila na MČR dospělých ve Špindlerově Mlýně a byla slavnostně vyhlášena v sobotu večer 24. března, den před posledním závodem tuzemské sezóny, který se do ČP nezapočítává. Vítězství obhájil Ondřej Berndt a v ženách poprvé vyhrála Tereza Zahálková. Mezi juniory byli nejúspěšnější Filip Forejtek a Aneta Vetrová, nejlepšími mladšími juniory pak Ondřej Surkoš a Elese Sommerová. Mezi tři nejlepší jednotlivce v každé kategorii byly rozděleny prémie v celkové hodnotě 197.000,-Kč.

Berndtovo vítězství bylo jasné už před obřími slalomy ve Špindlerově Mlýně. Na svém kontě měl totiž 400 bobů za obří slalom, čili maximální počet, neboť do hodnocení se započítávaly body za umístění právě ze čtyřech obřích slalomů a tak i kdyby dva obřáky na Stohu a třetí na MČR vyhrál všechny např. nakonec druhý Filip Forejtek, na konečném pořadí už by se nic nezměnilo. Třetí místo obsadil za Berndem a Forejtkem Martin Štěpán.

„Jsem rád, že sem vítězství v Českém poháru obhájil. Pomohlo mi, že odložili Albrechtice, jinak bych asi nevyhrál. Jsou to čtyři závody v původním termínu byl Wengen, takže bych měl co dělat, v nejlepším případě by to bylo hodně vyrovnané,“ říká Ondřej Berndt. A jak naloží s vítěznou prémií? „Asi pojedu na nějakou pěknou dovolenou. Ještě se uvidí kam a zatím ani nevím kdy. Až bude mít Terka čas,“ říká na adresu své přítelkyně Terezy Nové.

Tereza Zahálková do posledního závodu bojovala o vítězství s Anetou Vetrovou a nakonec k překvapení jí samotné zvítězila. Ještě před slavnostním vyhlašování to věděla jen její máma a Tereza tak zůstala nevěřícně v úžasu, když zjistila, že zvítězila právě ona. Aneta Vetrová skončila v ženách druhá a třetí místo obsadila Iva Křížová.

Slova vítězky Terezy Zahálkové, která vedle lyžování holduje sokolnictví: „Když už probíhalo vyhlášení, tak mi začalo docházet, že by to mohlo vyjít nejlíp. A to hlavně proto, že přijel můj táta a ten by asi jen tak nepřijel. Překvapená jsem byla hodně. Strašně mě to potěšilo a je to taková odměna nejen za tuto sezónu, ale za všechny. Je to můj největší úspěch. Pořád mám pocit, že to hodně lidí vnímá, že to jsou jen posbírané body, že jsem prostě ty závody jen objela, ale takových tam bylo víc, co je v uvozovkách jen objelo. A já jsem přesvědčena, že bez dostatečně kvalitních výsledků a pár povedených závodů bych to nemohla vyhrát, takže to bylo docela zasloužený.“ Kterého výsledku si v letošní sezóně váží vítězka nejvíc? „Třetího místa z Albrechtic v obřáku, kdy jsem si vyjela i své nejlepší body.“

Aneta Vetrová zvítězila v kategorii juniorek a skvěle ji doplnil nejlepší český junior z MSJ 5. ve sjezdu Filip Forejtek. Stříbrné pozice v juniorech patří Ivě Křížové a Patriku Bencovi, bronzové pozice Monice Zemanové a Tomáši Klinskému.

V mladších juniorech vyhráli Ondřej Surkoš a Elese Sommmerová, druhá místa obsadili Jiří Milata a Viktorie Vydrová, třetí byli Adam Klíma a Veronika Vanická.

V soutěži lyžařských oddílů zvítězila TJ Bižuterie Jablonec před SA Špindl a Ski Bílá.

Pořadí Českého poháru:

muži

1. Ondřej Berndt (TJ Bižuterie Jablonec) 846 bodů

2. Filip Forejtek (SA Špindl) 736 bodů

3. Martin Štěpán (Ski klub Kralupy) 697 bodů

ženy

1. Tereza Zahálková (Ski klub junior Brno) 610 bodů

2. Aneta Vetrová (SA Špindl) 571 bodů

3. Iva Křížová (LK Ski Zlín Charvátová) 566 bodů

junioři (U21)

1.Filip Forejtek (SA Špindl) 736 bodů

2. Patrik Benc (TJ Spartak Rokytnice) 431 bodů

3. Tomáš Klinský (TJ Sokol Deštné v O.h.) 426 bodů

juniorky (U21)

1. Aneta Vetrová (SA Špindl) 571 bodů

2. Iva Křížová (LK Ski Zlín Charvátová) 566 bodů

3. Monika Zemanová (SKP Kometa Brno) 550 bodů

mladší junioři (U18)

1. Onřej Surkoš (SKP Kometa Brno) 272 bodů

2. Jiří Milata (Ski Bílá) 270 bodů

3. Adam Klíma (ST Victoria Brno) 240 bodů

mladší juniorky

1. Elese Sommerová (RT Záhrobský) 470 bodů

2. Viktorie Vydrová (SK Janské Lázně) 349 bodů

3. Veronika Vanická (TJ Bižuterie Jablonec) 294 bodů

oddíly

1.TJ Bižuterie Jablonec 2118 bodů

2. SA Špindl 1890 bodů

3. Ski Bílá 1574 bodů

Kompletní pořadí ČP najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/E.Kurfürstová

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska