15. května proběhla Valná hromada Úseku alpských disciplín

15. května proběhla Valná hromada Úseku alpských disciplín

3 min 52 s

V sobotu 15. května proběhla ve Sportovním areálu v Nymburku Valná hromada Odborného sportovního úseku alpských disciplín.


Vedle padesátidvou delegátů s hlasem rozhodujícím (DHR) bylo na VH přítomno také několik hostů, mezi nimiž nechyběl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský nebo generální sekretář SLČR Jakub Čeřovský.

Valná hromada začala uvítacím slovem předsedy OSÚ AD Ladislava Forejtka a než došlo k samotným procedurám VH, uctilo plénum VH dvěma minutami ticha členy, kteří nás v letošní sezóně opustili. Mezi nimi pan Karel Suchý, bývalý startér na prvních dvou Světových pohárech žen ve Špindlerově Mlýně a Vlado Kovár, šéftrenér juniorů.

VH schválila jednací řad a následovala volba zapisovatelů, ověřovatelů zápisu, mandátové komise, pracovního předsednictva, ale také delegátů na případnou Konferenci SLČR, schválení předložených zpráv, schválení rozpočtu OSÚ AD na rok 2021.

Prezident SLČR Lukáš Heřmanský hovořil o složitostech provázející letošní sezónu v souvislosti s Covidem a restrikcemi, ale také o náročných jednáních na ministerstvech, s Národní sportovní agenturou a dalšími.

Předseda OSÚ AD Ladislav Forejtek přednesl zdravici od nestora českého lyžování pana Viléma Podešvy, který letos slaví dvaadevadesátiny a rozhodl se odstoupit z komisí, ve kterých pro české lyžování a univerzitní sport dosud pracoval. Českému lyžování popřál mimo jiné všechno dobré. České lyžování panu Podešvovi děkuje za všechnu obětavou práci, kterou pro ně mnoho let odváděl a přejeme mu pevné zdraví.

Na VH byly předány diplomy pro vítěze lyžařských oddílů v Českém poháru 2021. Loňské prvenství obhájila SKP Kometa Brno, 2. místo obsadil RT Záhrobský, 3. místo SA Špindl, 4. místo Sokol Špičák, 5. místo Slovan Pec pod Sněžkou a 6. místo Jiskra Harrachov.

(EK)

Photo: CzechSki/E.KurfürstováPomoc Ukrajině