13. místo pro Ester Ledeckou v závěrečném super-G v Lake Louise

5 min 9 s

Super-G žen udělalo tečku za letošním trojblokem závodů Světového poháru žen v rychlostních disciplínách v kanadském Lake Louise. Pro Ester Ledeckou to byla tečka v podobě 13. místa, což je mnohem lepší výsledek než ve druhém sjezdu, kdy byla 22. a podobný výsledek jako v pátečním sjezdu, ve kterém obsadila 12. místo. Třetí triumf v Lake Louise získala Italka Sofia Goggia, druhá skončila Švýcarka Lara Gut-Behrami a třetí Rakušanka Mirjam Puchnerová startující s vysokým číslem devětadvacet.

Do posledního závodu v Lake Louise nastupovala česká reprezentantka se startovním číslem 13. Po průjezdu cílem jí patřilo průběžné sedmé místo, další závodnice startující po ní, ji však překonaly a tak Ester nakonec obhájila své startovní číslo, když skončila třináctá. Připsala si na své konto dvacet svěťákových bodů.

Super-G bylo vytyčeno poněkud technicky, místy s kratšími vzdálenostmi. Ester měla ztrátu už v úvodním úseku, trochu hledala optimální stopu v kombinaci s trochu nekomfortním časováním oblouku a nakonec jí proto v prvním úseku patřil 24. čas. Těsně před nájezdem do nejprudší pasáže jí opět nevyšel odkloněný oblouk doprava, který byl vytyčený téměr identicky jako ve sjezdu a podobně jako po oba dva předchozí sjezdy v něm Ester měla bohužel i v super-G technické potíže. Zůstala těžištěm lehce vzadu, nezatížila optimálně vnější lyži, která ji mohutně vibrovala po sněhové podložce, k tomu se přidala rotace, taktak že to Ester ustála. Podepsalo se to opět na mezičasu, který zajela v tomto úseku 23. Pak ale začala jet tak, jak u ní býváme zvyklí. Poslední dva úseky jela s přehledem, agresivitou i lehkostí, přesně a rychle. Byla na nich 3. a 4. nejrychlejší ze všech. Že by blýskání na blížící se lepší časy? Doufejme! Každopádně to vypadá, že lyže na super-G fungují, co se rychlosti týče, dobře.

Světový pohár žen se nyní stěhuje do Evropy a následující víkend pokračuje dvěma super-G ve švýcarském Svatém Mořici, tedy opět s Ester Ledeckou na startu. Švýcarsko, respektive Kanton Graubünden, pro tento závod udělil všem závodnicím SP a jejich realizačním týmům výjimku z desetidenní karantény, která kvůli mutaci omikron už několik dní platí pro všechny, nehledě na očkování/neočkování, kdo jsou na seznamu zemí, kde omikron již zachytili.

Výsledky super-G žen v Lake Louise najdete zde.