„Doma a dva slalomy? Lepší už to být nemůže,“ těší se Dubovská na SP do Špindlu

„Doma a dva slalomy? Lepší už to být nemůže,“ těší se Dubovská na SP do Špindlu

4 min 8 s

Nejlepší lyžařky světa se předposlední víkend v lednu představí ve Špindlerově Mlýně, kde budou podle ve středu oznámené změny závodit ve dvou slalomech. Mezi nimi i česká slalomová jednička Martina Dubovská, která byla z této novinky nadšená.


Martina Dubovská, která se v letošní sezóně Světového poháru dostala dvakrát do nejlepší desítky, přivítala zprávu o nahrazení obřího slalomu v rámci Světového poháru ve Špindlerově Mlýně ještě jedním slalomem s velkým nadšením. „Doma a dva slalomy? To už ani nemůže být lepší. Tato zpráva mě velmi potěšila. Fanoušci ve Špindlu jsou prostě nejvíc, už se strašně těším,“ okomentovala.


V následujících dnech čeká třicetiletou rodačku z Třince závodní volno, na start se znovu postaví až 28. ledna právě ve Špindlerově Mlýně. „Ve středu večer jsem se vrátila domů ze závodu ve Flachau. Teď budu mít chvíli pauzu a poté se s trenérem dohodneme, kdy a kam pojedeme trénovat,“ plánuje.

 

Ve Špindlerově Mlýně by Dubovská samozřejmě ráda výkony v obou slalomech potěšila domácí fanoušky, konkrétní cíle si ale před Světovým pohárem, který se České republiky vrací po čtyřech letech, nedává. „Jak říkám vždy – hlavní mojí ambicí je dostat se do cíle a být dostatečně rychlá,“ říká s úsměvem Dubovská, která na posledním SP v krkonošském středisku v roce 2019 obsadila ve slalomu 23. místo.

 

„Organizátoři ve Špindlu to letos vůbec nemají lehké, obdivuji jejich práci. Všude po Evropě se teď rušily závody kvůli počasí, ale já věřím, že to zvládnou stejně tak skvěle jako v roce 2019, kdy závody byly úplně úžasné. Moc jim držím palce a myslím si, že trať bude super,“ vyjádřila Dubovská slova podpory směrem k organizátorům domácího Světového poháru. 

 

Vstupenky jsou nadále v prodeji, fanoušci alpského lyžování si je mohou zajistit na odkaze ZDE.  Pomoc Ukrajině