„Do Wengenu se těším, s místním kopcem mám zkušenosti,“ hlásí před Světovým pohárem Forejtek

„Do Wengenu se těším, s místním kopcem mám zkušenosti,“ hlásí před Světovým pohárem Forejtek

2 min 51 s

Mužský kolotoč Světového poháru se tento víkend přesouvá do švýcarského Wengenu. Pojedou se zde super G, sjezd a slalom. V poslední jmenované disciplíně se představí i český zástupce Filip Forejtek.


Forejtek naposledy závodil ve Světovém poháru 8. ledna ve slalomu v Adelbodenu, do druhého kola se však neprobojoval. „Odstartoval jsem dobře, ve střední pasáži jsem udělal nějaké chyby a na tom úplném spodku jsem to nějak dobojoval do cíle,“ vysvětluje. Se startovním číslem 71 byla trať už velmi vyjetá. „Trať tam byla už hodně rozbitá. Jsem částečně spokojený, jak jsem začal, tu další část jízdy jsem ale mohl jet lépe. Na druhou stranu na postup to bylo i kvůli podmínkám těžké.“

 

Po závodech v Adelbodenu se svým týmem zůstal a pokračoval tam v tréninku slalomu, věnoval se také kondici. Wengen, kde se jede tento víkend, není pro Forejtka žádnou neznámou. „Do Wengenu se těším, asi dvakrát jsem tam už jel kombinační slalom. Takže místní kopec znám a mám s ním nějaké zkušenosti na rozdíl od těch předchozích kopců,“uzavírá. 

 

Světový pohár ve Wengenu odstartuje v pátek 13. ledna super G (12:30), v sobotu bude na programu sjezd (12:30) a neděle bude patřit slalomu (10:15, 13:15). Živě můžete sledovat na ČT sport a ČT sport Plus. 

 

 Pomoc Ukrajině